bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.12.2019 | Vārda dienas: Alvīne

Lai apvienotos, Baltkom un Izzi jāievēro vairāki KP nosacījumi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltkom un Izzi grupas varēs apvienoties, izpildot virkni nosacījumu. Tā uzņēmumiem būs jāpiedāvā noteiktas kvalitātes pakalpojumus, kā arī līdz 2012.gada 15.aprīlim ir liegts piemērot uz konkurentu izslēgšanu vērstu cenu politiku, biznesa portālu BNN informēja Konkurences Padome (KP).

KP izvērtēja potenciālās apvienošanās ietekmi tirgos, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki, un secināja, ka būtisku negatīvu ietekmi tā var atstāt uz maksas televīzijas pakalpojumu tirgu Rīgā, Jēkabpilī, Ludzā un Balvos, kā arī uz maksas televīzijas kanālu vairumtirdzniecības tirgu Latvijā. Savukārt ietekme balss telefonijas tirgū Latvijā un interneta datu pārraides tirgū augstāk minētajās konkrētajās pilsētās apvienošanās ietekme tika novērtēta kā nebūtiska.

Līdz 2013.gada 15.aprīlim paredzēti saistošie noteikumi, ar kuriem tiek būtiski atvieglota patērētāju iespēja mainīt pakalpojuma sniedzēju. Līgumos par maksas televīzijas pakalpojumiem ar jaunajiem klientiem liegts noteikt minimālo termiņu un līgumsodu par līguma pirmstermiņa izbeigšanu. Gadījumā, ja jaunais abonents par maksas televīzijas ierīkošanu norēķinās pakāpeniski, maksājumu ilgums nedrīkst pārsniegt divus gadus un līguma pārtraukšanas gadījumā abonentam jānomaksā tikai atlikusī ierīkošanas maksa, turklāt vidējai ierīkošanas maksai jābūt jau iepriekš norādītai līgumā un tuvinātai ierīkošanas faktiskajām izmaksām.

Līgumsodus par līguma pirmstermiņa laušanu nedrīkstēs piemērots arī esošajiem klientiem, kas par tādiem kļuvuši gada laikā pirms apvienošanās īstenošanas. Tāpat arī šiem klientiem līguma laušanas gadījumā var prasīt segt atlikušo ierīkošanas maksu, kas nedrīkst pārsniegt vidējo, kā arī esošajā līgumā noteikto līgumsoda par līguma pirmstermiņa laušanu apmēru. Esošie klienti par šīm izmaiņām un apvienošanās darījumu kopumā jāinformē saprotamā un viegli uztveramā veidā paziņojumos televīzijas kanālu LTV1, LNT un PBK skatītākajā ētera laikā (prime time).

Lai mazinātu apvienošanās negatīvo ietekmi saistībā ar tirgus daļu nostiprināšanos un ietekmi uz maksas televīzijas tirgu kopumā, līdz 2012.gada 15.aprīlim uzņēmumiem liegts piemērot uz konkurentu izslēgšanu vērstu cenu politiku Rīgā, Balvos, Jēkabpilī un Ludzā attiecībā uz maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanu, kā arī uzdots nodrošināt, ka akcijas un piedāvājumi, kas vērsti uz potenciālajiem maksas televīzijas pakalpojumu klientiem, ir vienādi visā Latvijas teritorijā.

Tā kā apvienošanās ietekmē tiek stiprināta apvienošanās dalībnieku iepirkuma vara maksas televīzijas kanālu vairumtirdzniecības tirgū Latvijas teritorijā, KP lēmumā iekļāvusi noteikumus, kas regulē uzņēmumu darbību šajā tirgū – attiecīgi, ja līdz 2013.gada 15.aprīlim tiks pārtraukta LNT un TV3 kanāla bezmaksas virszemes apraide, apvienošanās dalībniekiem jāpiedāvā LNT un TV3 noslēgt licences līgumus uz nediskriminējošiem noteikumiem.

Lai nodrošinātu informācijas pieejamību patērētājiem, informāciju par apvienošanās darījumu, tai skaitā par saistošajiem noteikumiem, uzņēmumiem trīs mēnešus jāizvieto savā galvenajā interneta vietnē pirmajā lapā.

Ņemot vērā konkrētā tirgus specifiku un dinamiku, apvienošanās atļauja ar minētajiem noteikumiem ir spēkā līdz 2011.gada 15.aprīlim – ja līdz šim datumam apvienošanās netiks pabeigta, uzņēmumiem atkārtoti jāvēršas Konkurences padomē.


Pievienot komentāru

Rimšēvičs tuvākajā laikā koncentrēsies uz savas reputācijas atjaunošanu tiesā

Pēc pilnvaru termiņa beigām Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tuvākajā laikā koncentrēsies uz savas reputācijas atjaunošanu tiesā, preses konferencē žurnālistiem sacīja Rimšēvičs. 

Kaljulaida atvainojas Somijas prezidentam par igauņu ministra izteikumiem

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida atvainojusies Somijas kolēģim par kritiku, ko Igaunijas iekšlietu ministrs no Igaunijas Konservatīvās tautas partijas veltījis Somijas jaunajai valdībai un personīgi jaunajai premjerministrei.

Tieslietu padome atbalsta ģenerālprokurora amata kandidāta izvēles nodošanu padomei

Tieslietu padome atbalstījusi Tieslietu ministrijas grozījumus likumā, kas atbrīvo Augstākās tiesas priekšsēdētāju no pienākuma izvēlēties ģenerālprokurora amata kandidātu un tā vietā kandidāta izvēle būs uzticēta padomei atklātā konkursā.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varētu atlikt uz marta pirmo pusi

Ja valdība un Saeima atbalstīs Rīgas domes atlaišanu, galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanas visdrīzāk varētu apsvērt rīkot marta pirmajā pusē.

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 2,3%

Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,5%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,3%, bet ekonomikas izaugsmes prognoze nākamajam gadam saglabāta 2,6% līmenī.

Grieķija: Migrantu pieplūdums sasniedzis iespēju robežas

Eiropas Savienībai ir jāuzņemas dalīta atbildība par migrantu pieplūdumu no trešajām valstīm, uzskata Grieķija, kuras valdības vadītājs paziņojis, ka valsts vairs nespēj vienatnē tikt galā ar cilvēku pieplūdumu no Turcijas.

Turcija draud liegt ASV spēkiem pieeju turku armijas bāzēm

Reaģējot uz ASV plāniem ieviest sankcijas pret Turciju par Krievijas raķešu sistēmas iegādi, Ankara brīdinājusi, ka tā var liegt ASV armijai piekļuvi turku armijas bāzēm. Tām ir stratēģiska nozīme ASV militārai klātbūtnei Tuvajos Austrumos.

Bordāns: Izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs

Bordāns uzsvēra, ka patlaban vēl tiek apzināta Lemberga ietekme Rīgas ostā. Viņaprāt, palēnām izgaismosies daudzas personas un uzņēmumi, kurus finansē Lembergs.

Jaunzēlandes vulkāna izvirduma upurus piemin ar klusuma brīdi

Jaunzēlandē ar klusuma brīdi pieminēti 16 cilvēki, kuri pirms nedēļas gājuši bojā vulkāna izvirdumā uz atpūtnieku iecienītas salas.

Šajā nedēļā gaidāms spēcīgs vējš un bieži nokrišņi

Līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, arī šonedēļ saglabāsies samērā silts laiks un  gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par –1 grādu.

Rozentāle pametusi Saskaņu un vēlas pievienoties GKR

Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle ir izstājusies no partijas Saskaņa un uzrakstījusi iesniegumu par pievienošanos partijai Gods kalpot Rīgai.

Valsts uzņēmums Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt vēl šogad

Jaunizveidota valsts kapitālsabiedrība Ventspils brīvostas pārvaldes saistības varētu pārņemt līdz gada beigām, paudis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!