bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte

Lai apvienotos, Baltkom un Izzi jāievēro vairāki KP nosacījumi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltkom un Izzi grupas varēs apvienoties, izpildot virkni nosacījumu. Tā uzņēmumiem būs jāpiedāvā noteiktas kvalitātes pakalpojumus, kā arī līdz 2012.gada 15.aprīlim ir liegts piemērot uz konkurentu izslēgšanu vērstu cenu politiku, biznesa portālu BNN informēja Konkurences Padome (KP).

KP izvērtēja potenciālās apvienošanās ietekmi tirgos, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki, un secināja, ka būtisku negatīvu ietekmi tā var atstāt uz maksas televīzijas pakalpojumu tirgu Rīgā, Jēkabpilī, Ludzā un Balvos, kā arī uz maksas televīzijas kanālu vairumtirdzniecības tirgu Latvijā. Savukārt ietekme balss telefonijas tirgū Latvijā un interneta datu pārraides tirgū augstāk minētajās konkrētajās pilsētās apvienošanās ietekme tika novērtēta kā nebūtiska.

Līdz 2013.gada 15.aprīlim paredzēti saistošie noteikumi, ar kuriem tiek būtiski atvieglota patērētāju iespēja mainīt pakalpojuma sniedzēju. Līgumos par maksas televīzijas pakalpojumiem ar jaunajiem klientiem liegts noteikt minimālo termiņu un līgumsodu par līguma pirmstermiņa izbeigšanu. Gadījumā, ja jaunais abonents par maksas televīzijas ierīkošanu norēķinās pakāpeniski, maksājumu ilgums nedrīkst pārsniegt divus gadus un līguma pārtraukšanas gadījumā abonentam jānomaksā tikai atlikusī ierīkošanas maksa, turklāt vidējai ierīkošanas maksai jābūt jau iepriekš norādītai līgumā un tuvinātai ierīkošanas faktiskajām izmaksām.

Līgumsodus par līguma pirmstermiņa laušanu nedrīkstēs piemērots arī esošajiem klientiem, kas par tādiem kļuvuši gada laikā pirms apvienošanās īstenošanas. Tāpat arī šiem klientiem līguma laušanas gadījumā var prasīt segt atlikušo ierīkošanas maksu, kas nedrīkst pārsniegt vidējo, kā arī esošajā līgumā noteikto līgumsoda par līguma pirmstermiņa laušanu apmēru. Esošie klienti par šīm izmaiņām un apvienošanās darījumu kopumā jāinformē saprotamā un viegli uztveramā veidā paziņojumos televīzijas kanālu LTV1, LNT un PBK skatītākajā ētera laikā (prime time).

Lai mazinātu apvienošanās negatīvo ietekmi saistībā ar tirgus daļu nostiprināšanos un ietekmi uz maksas televīzijas tirgu kopumā, līdz 2012.gada 15.aprīlim uzņēmumiem liegts piemērot uz konkurentu izslēgšanu vērstu cenu politiku Rīgā, Balvos, Jēkabpilī un Ludzā attiecībā uz maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanu, kā arī uzdots nodrošināt, ka akcijas un piedāvājumi, kas vērsti uz potenciālajiem maksas televīzijas pakalpojumu klientiem, ir vienādi visā Latvijas teritorijā.

Tā kā apvienošanās ietekmē tiek stiprināta apvienošanās dalībnieku iepirkuma vara maksas televīzijas kanālu vairumtirdzniecības tirgū Latvijas teritorijā, KP lēmumā iekļāvusi noteikumus, kas regulē uzņēmumu darbību šajā tirgū – attiecīgi, ja līdz 2013.gada 15.aprīlim tiks pārtraukta LNT un TV3 kanāla bezmaksas virszemes apraide, apvienošanās dalībniekiem jāpiedāvā LNT un TV3 noslēgt licences līgumus uz nediskriminējošiem noteikumiem.

Lai nodrošinātu informācijas pieejamību patērētājiem, informāciju par apvienošanās darījumu, tai skaitā par saistošajiem noteikumiem, uzņēmumiem trīs mēnešus jāizvieto savā galvenajā interneta vietnē pirmajā lapā.

Ņemot vērā konkrētā tirgus specifiku un dinamiku, apvienošanās atļauja ar minētajiem noteikumiem ir spēkā līdz 2011.gada 15.aprīlim – ja līdz šim datumam apvienošanās netiks pabeigta, uzņēmumiem atkārtoti jāvēršas Konkurences padomē.


Pievienot komentāru

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.

PTAC soda Kesko Senukai Latvia ar 20 000 eiro par negodīgu komercpraksi

AS Kesko Senukai Latvia ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 eiro apmērā.

Izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludinājusi starptautisku metu konkursu Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija.

Latvijā zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā – saražotas 357 655 megavatstundas elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.

PNB bankas maksātnespējas administratora amata kandidāts – Vigo Krastiņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien, 22.augustā, iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

ASV grasās atcelt limitus migrantu bērnu aizturēšanai

Migrantu ģimenes, kuras šķērso Amerikas Savienoto Valstu robežu, varētu tikt aizturētas uz nenoteiktu laiku, paredz prezidenta Donalda Trampa administrācijas izziņotais likumprojekts.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

Kaljulaida: Tuvāko 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas sekām

Nākamo 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas atstātajām sekām uz ekonomisko attīstību, pauda Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Valsts kontrole sākusi revīziju par atlīdzības jautājumiem Stradiņa slimnīcā

Valsts kontrole šomēnes sākusi revīziju par atlīdzības sistēmas jautājumiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.


-->