Lai mantotu pensiju, seniori steidz laulāties; 14.februārī Ozolnieku dome «uzsauc» kāzas

Pērn Ozolnieku novadā audzis laulāto pensionāru skaits, ko pašvaldībā skaidro ar grozījumiem likumā Par valsts pensijām, kur paredzēts, ka pārdzīvojušais laulātais vienu gadu saņems daļu no mirušā dzīvesdrauga pensijas.

Tikmēr šogad 14.februārī, ko daudzviet pasaulē atzīmē kā Valentīna dienu, Ozolnieku novadā dzīvojošie vecāki, kuri dzīvo kopā nereģistrētā laulībā un ir atzinuši paternitāti vienam vai vairākiem bērniem, var noslēgt laulību, maksājot tikai valsts nodevu. Svinīgo ceremoniju dāvina pašvaldība.

Ozolnieku novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 68 laulības, vidējais laulības slēgšanas vecums bijis 36,24 gadi vīriešiem un 34,72 gadi sievietēm.

2018.gada vecākais līgavainis ir 81 gadu vecs kungs, un gadu ziņā bagātākā līgava laulību slēgusi 78 gadu vecumā.

Kā liecina Ozolnieku Dzimtsarakstu nodaļas statistika, pērn salaulāti divpadsmit pāri, kas abi deklarēti Ozolnieku novadā, 14 pāri, kuriem viens no laulātajiem deklarēts Ozolniekos. Lielākoties – 42 savienības – slēgtas starp citās pašvaldībās deklarētiem pāriem.

Jau ziņots, ka no 2019.gada janvāra pensijas saņēmēja nāves gadījumā pārdzīvojušajam laulātajam piešķir pabalstu 50% apmērā no mirušajam laulātajam saskaņā ar likumu Par valsts pensijām piešķirtās pensijas, ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim. Tiesības uz pabalstu ir 12 mēnešus no pensijas saņēmēja nāves dienas, ja iesniegums iesniegts sešu mēnešu laikā no pensijas saņēmēja nāves dienas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas