bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.08.2018 | Vārda dienas: Linda, Janīna
LatviaLatvija

Stradiņa slimnīcai vēlas noteikt nacionālā interešu objekta statusu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVeselības ministrija (VM) rosina Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcai noteikt nacionālā interešu objekta statusu, lai mazinātu būvniecības projektu aizkavēšanās riskus, liecina ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, par ko 7.augustā lems valdība.

Būvniecības likums paredz, ka būvatļauju izdod, ja būvniecības iecere atbilst vietējās pašvaldības teritorijas plānojumam, lokālplānojumam un detālplānojumam, izņemot gadījumus, kad būvniecības iecere attiecas uz nacionālo interešu objektu. Tāpat likums noteic, ka nacionālā interešu objekta būvniecībai izdotas būvatļaujas apstrīdēšana vai pārsūdzēšana neaptur tās darbību.

Priekšlikumu par nacionālo interešu objektu izveidošanu ir jāvirza sadarbībā ar pašvaldībām, kuru teritoriju tas ietekmēs, tāpēc iecere tika saskaņota ar Rīgas domi. Tā gan iebilda tam, ka būvniecībā turpmāk netiks ņemts vērā pašvaldības teritorijas plānojums. Ministrija ir ņēmusi vērā šo pretenziju un rīkojuma projektā paredzējusi, ka to tomēr būs jāievēro.

VM uzskata, ka nacionālo interešu objekta statusa nepiešķiršanas gadījumā pastāv risks, ka var tik ierosināta tiesvedība no trešo personu puses ar mērķi apturēt būvniecību. «Šāda tiesvedība būvniecību var apturēt uz vairākiem gadiem, kas nav pieļaujama, it īpaši nozīmīgu būvdarbu gadījumos, kas var tikt līdzfinansēti ar Eiropas Savienības fondu atbalstu un tādejādi ir ierobežoti konkrētā laika termiņā,» skaidro ministrijā.

Stradiņa slimnīcas ilgtermiņa attīstības mērķi paredz daļēju slimnīcas esošo ēku nojaukšanu, lai izbūvētu divus jaunus korpusus (A un B), kā arī vēsturiskā mantojuma – Šmēlinga arhitektūras pieminekļu – restaurēšanu, izvietojot tur mācību un zinātnes parku.

Patlaban tiek īstenoti slimnīcas jaunā A korpusa attīstības projekti 177 280 343 eiro apmērā, un kopš pagājušā gada maija pirmajā kārtā izbūvētās telpas jau tiek izmantotas. Šobrīd turpinās otrās kārtas darbi. Īstenojot šo projektu, secīgi plānots sākt darbu pie jaunā B korpusa.

Pēc VM paustā, uz nacionālo interešu objektu attiecināmās iepriekšminētās īpašās normas tiks attiecinātas tikai uz nākotnes būvniecības objektiem, proti, B korpusa būvniecību un esošo slimnīcas korpusu atjaunošanu, pārbūvi un restaurāciju.

Pamatojot statusa noteikšanas nepieciešamību, ministrija arī uzsver, ka Stradiņa slimnīca ir vadošā universitātes stacionārā ārstniecības iestāde Latvijā, kura diennakti nodrošina neatliekamos, sekundāros un terciāros veselības aprūpes pakalpojumus visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tāpat tā ir vienīgā slimnīca, kas veic nieru un sirds transplantāciju, kā arī pieņem augsta riska patoloģiskās dzemdības.

Slimnīca ir veselības aprūpes ekselences centrs un ir vienīgā izteikti multidisciplinārā slimnīca valstī ar lielāko skaitu specializēto klīniku/centru, tajā skaitā Latvijas kardioloģijas klīnika, Balttransplant, Oftomoloģijas klīnika, Ķirurģijas klīnika, Onkoloģijas klīnika, Asinsvadu ķirurģijas centrs, Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrs un citas, kur strādā valsts vadošie speciālisti un zinātnieki savā ārstniecības nozarē, uzsver VM.

Tāpat Stradiņa slimnīcas tiešā tuvumā atrodas paaugstinātas bīstamības objekti, kā, piemēram, dzelzceļš, lidosta Rīga un tuvākā nākotnē ir plānots izbūvēt dzelzceļa līniju Rail Baltica, kas nozīmē, ka plašu katastrofu un negadījumu gadījumos, tieši Stradiņa slimnīca būs tā iestāde, kas nodrošinās veselības aprūpes palīdzību cietušajiem.

VM uzsver, ka slimnīcas kompleksa viena no būtiskākajām problēmām patlaban ir telpu trūkums, kas pacientiem nenodrošina veselības aprūpi nepieciešamajā apjomā un kvalitātē. Liela daļa no slimnīcas ēkām ir mazas, atsevišķi izvietotas būves, kas apgrūtina pacientu pārvietošanu un kavē personāla darbu.

Tāpat daļa ēku, kurās izvietota slimnīca, ir būvētas vairāk nekā pirms 100 gadiem, un tās neatbilst normatīvo aktu prasībām veselības pakalpojumu sniegšanai, normatīvo aktu prasībām darba aizsardzības jomā, kā arī nav atbilstošas ugunsdrošības standartiem un vides pieejamības standartiem, atzīst VM.

Līdz ar to, ņemot vērā Stradiņa slimnīcas teritorijas un objektu būtisku nepieciešamību sabiedrības interešu nodrošināšanai un ilgtspējīgai izmantošanai, kā arī slimnīcas attīstības plānus, tai ir nepieciešams noteikt nacionālo interešu objekta statusu, uzsver VM. Statuss tiktu noteikts Pilsoņu ielā 13 un Ventspils ielā 22 esošo nekustamo īpašumu robežās.


Pievienot komentāru

Zviedrijā pēc sadursmes ar putnu avarē iznīcinātājs

Zviedrijas dienvidos avarējusi kara lidmašīna, kas kilometra augstumā nelaimīgi uzdūrusies putnam, tā pavēstījuši Zviedrijas Bruņotie spēki.

PVD kādā dzīvoklī Dzelzavas ielā izņem vairāk nekā 30 kaķus

Pārtikas un veterinārais dienests kādā dzīvoklī Rīgā, Dzelzavas ielā izņēmis 28 pieaugušus kaķus un četrus aptuveni nedēļu vecus kaķēnus, jo to saimniece nespēja par dzīvniekiem parūpēties, un dzīvnieku skaits dzīvoklī pārsniedza pieļaujamo, informē dienestā. 

KNAB piecu gadu laikā komandējumiem plāno tērēt 42 000 eiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs komandējumiem piecu gadu laikā plāno tērēt 42 000 eiro, norāda birojā.

Līdz šim lielākos priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumus deklarējusi Saskaņa, ZZS un Jaunā Vienotība

Lielākos izdevumus priekšvēlēšanu aģitācijai pagaidām deklarējušas partijas Saskaņa, Zaļo un Zemnieku savienība un apvienība Jaunā Vienotība, noskaidrots Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Olas varēs piegādāt arī mazumtirgotājiem

Valdība otrdien, 21.augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus prasībās olu apritei nelielā apjomā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūlijā gada griezumā palielinājies par 4,8%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šī gada jūlijā, salīdzinot ar 2017.gada jūliju, ir palielinājies par 4,8%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 5,7%, savukārt eksportētajai produkcijai par 3,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 4,2%.

Ilvess: «Brīvība nav pasīvs stāvoklis, tā ir griba un rīcība»

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess 27.gadadienā kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas atgādinājis tautiešiem, ka brīvību var klusi pazaudēt, ja to uztver par nemainīgu stāvokli, kas neprasa rīcību tās labā.

Pāvests atzīst, ka baznīca «ilgi ignorējusi» bērnu seksuālās izmantošanas problēmu

Pāvests Francisks pirmdien, 20.augustā, lūdza piedošanu par bērnu seksuālās izmantošanas skandāliem katoļu baznīcā, atzīstot, ka upuru sāpes «pārāk ilgi ignorētas, par to klusēts un tās noklusētas».

Policistu algas Igaunijā izdevies palielināt, samazinot štatus

Igaunijas pilsētu ielās Policisti šobrīd redzami mazāk nekā līdz 2015.gadam, kad, lai uzlabotu darbinieku motivāciju un atalgojumu, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde nolēma samazināt štata vietu skaitu.

Ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.augusta plkst. 6.30 līdz 21.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 55 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu un 39 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Rīgas dome: Vairāku atkritumu apsaimniekošanas zonu izveide neļautu garantēt visiem vienādu cenu

Pilsētas sadalīšana vairākās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonās neļautu garantēt vienādu pakalpojuma cenu visiem pašvaldības iedzīvotājiem, pauž Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Lielbritānija aicina ES, ASV plašāk vērsties pret Krievijas agresīvo ārpolitiku

Lielbritānija nākusi klajā ar aicinājumu Eiropas Savienībai un Amerikas Savienotajām Valstīm sodīt Krieviju ikreiz, kad tā pārkāpj starptautiskās normas, un saskaņoti ieviest plašākas sankcijas pret Maskavu.

Iecelta jauna RB Rail padome; Lietuva nomaina vienu no saviem pārstāvjiem

Lietuvas akcionāram atsaucot vienu no saviem pārstāvjiem AS RB Rail padomē, dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta īstenotājiem iecelts jauns padomes sastāvs, informē RB Rail.

Ukraiņu režisora bada streiks Krievijas cietumā turpinās 100 dienas

Ukraiņu kinorežisors Oļegs Sentsovs jau 100 dienas ievēro bada steiku, būdams ieslodzīts cietumā Krievijas ziemeļos, jo ir notiesāts uz 20 gadiem cietumā par teroristiskām darbībām pret Krievijas varasiestādēm Krimā.

Kaimiņvalstu dienesti uzlabos prasmes sniegt palīdzību ēku sagrūšanas gadījumos

No 21.augusta līdz 23.augustam Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Kalkūnes ielā 22, norisināsies Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Iespējams, pārtrauks recepšu medikamentu pārdošanu pa daļām

Saistībā ar Eiropas Savienības regulas par zāļu verifikāciju ieviešanu varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, izriet no ekspertu paustā seminārā Zāļu verifikācijas sistēma: iespējas un riski pacientiem.

Akciju biržas piedzīvo kāpumu

ASV un Eiropas biržās akciju cenas pirmdien, 20.augustā, pieauga, investoriem cerot, ka ASV un Ķīna sāks sarunas sava tirdzniecības konflikta atrisināšanai.

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji.