Lai veicinātu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri, potēt varēs arī aptiekā

Lai veicinātu vakcināciju pret kovidu, tiek meklēti jauni veidi, kā iedzīvotājiem to nodrošināt iespējami ērtā un pieejamā veidā. Kā jaunu risinājumu, kas sevi pierādījis kā efektīvu citās valstīs, arī Latvijā plānots vakcinācijā pret Covid-19 iesaistīt farmaceitus, informē Veselības ministrija.

Veselības ministrijas (VM) skatījumā tas ļautu iedzīvotājiem vēl ērtāk un ātrāk saņemt vakcīnu pret Covid-19.

Plānots, ka vakcinācijā pret Covid-19 aptiekas iesaistīsies brīvprātīgi, ņemot vērā to iespējas nodrošināt pakalpojuma sniegšanai atbilstošas telpas un nosacījumus. Farmaceitiem, kuri iesaistīsies vakcinācijas pret Covid-19 procesā, tiks nodrošināta papildu apmācība līdzīgi kā tas notika citiem vakcinācijas veicējiem. Pašlaik gatavību vakcinēt pret Covid-19 izteikuši ap 100 farmaceitiem.

Farmaceitus plānots apmācīt no jau iepriekš VM piešķirtiem līdzekļiem šādām apmācībām.

Veselības ministrijas skatījumā vakcinācija aptiekās ievērojami uzlabotu pakalpojuma pieejamību, it īpaši strauja pieprasījuma gadījumā, kas varētu rasties, ņemot vērā prasību pēc vakcinācijas sertifikāta, sākot ar 15.decembri ikvienam, kurš darba pienākumus pilda klātienē.

VM norāda, ka vakcinācijas pakalpojuma pieejamība aptiekās plaši tiek izmantota arī citviet Eiropā – Īrijā, Norvēģijā, Portugālē, Francijā, kur šī metode pierādījusi savu efektivitāti, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem vakcinēties pret gripu.

Piemēram, Portugālē, kur vakcinācijas pret gripu pakalpojums ieviests 2008.gadā, šobrīd tas pieejams jau 78% aptieku.

Pirms Covid-19 infekcijas izplatības, sezonālā gripa bija galvenais iemesls palielinātam nāves gadījumu skaitam ziemas sezonā un pieaugošai hospitalizācijai. Eiropas pieredze parādījusi, ka, atļaujot farmaceitiem veikt iedzīvotāju vakcināciju pret gripu, tiek palielināta vakcinācijas aptvere un iedzīvotāji tiek pasargāti no smagas slimības gaitas un nonākšanas slimnīcā.

VM atgādina, ka pote ir iespēja sevi un citus pasargāt no Covid-19, kas lielai daļai atstāj nopietnas sekas veselībai.

Vakcīna pasargā no smagas slimības gaitas un nepieciešamības ārstēties slimnīcā, kā arī būtiski samazina mirstību no kovida. Šobrīd pieteikties vakcinācijai pret Covid-19 joprojām var tīmekļvietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 (tostarp gadījumos, ja nepieciešama vakcinācija mājās cilvēkam, kurš nevar pats saviem spēkiem ierasties vakcinācijas vietā), sazinoties ar ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu, kas nodrošina vakcināciju pret Covid-19.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas