Lamanša zvejas strīdā iesaista franču un britu karakuģus

Lielbritānijas un Francijas jūras spēki ir nosūtījuši kuģus uz jūras ūdeņiem pie britu Džērsijas salas pēc tam, kad vairāki desmiti franču zvejas kuģu bloķējuši satiksmi Džērsijas ostā saistībā ar zvejas strīdu pēc Brexit, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Šī ir kārtējā epizode ES valstu domstarpībās ar Lielbritāniju pēc valsts atdalīšanās no Eiropas valstu bloka 2021.gada sākumā. Tā saistīta ar jauna regulējuma stāšanos spēkā, kam būtu turpmāk jāregulē starpvalstu attiecības dažādās jomās. Viena no jomām, kur saduras Lielbritānijas un kaimiņvalstu attiecības, ir zvejas tiesības britu teritoriālos ūdeņos. Šīs tiesības Lamanšā, britu kontrolētās Džērsijas salas teritoriālos ūdeņos kuģiem piešķir Džērsijas valdība un franču zvejnieku ieskatā noteikumi, kādi kopš pagājušās nedēļas izvirzīti atļauju piešķiršanai saskaņā ar ES-Lielbritānijas Tirdzniecības un sadarbības nolīgumu, ir negodīgi, aizskaroši un pārmērīgi.

Lasiet arī: Eiroparlamentārieši ratificē ES-Lielbritānijas tirdzniecības vienošanos

Otrdien, 4.maijā, Francijas jūrniecības ministre Annika Žirardēna (Annick Girardin) piedraudējusi atslēgt Džersijai elektrību, kas salai 95% apmērā pienāk no Francijas.

Ceturtdien, 6.maijā, ap 60 franču un Džērsijas zvejas kuģu bloķējuši satiksmi salas ostā. Uz to reaģējusi Londona nosūtot divus karakuģus un Parīze, nosūtot – vienu. Ceturtdienas gaitā zvejas kuģi attālinājušies no ostas, atļaujot atjaunot satiksmi, tomēr franču zvejnieki uzstāj uz zvejas atļauju piešķiršanas kārtības uzlabojumiem no Džērsijas puses, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas