bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 17.07.2018 | Vārda dienas: Aleksejs, Aleksis
LatviaLatvija

Landmanis: Kurš palīdz Lembergam pārspēt slavenākos burvju māksliniekus?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 8 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVentspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis nosūtījis vēstuli Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, kurā aicina premjeri publiski skaidrot, kā Aivaram Lembergam izdodas vienā laikā atrasties divās dažādās vietās jeb kurš palīdz Lembergam pārspēt slaveno burvju mākslinieku Hariju Hudini.

«Šādu saziņas veidu izvēlējos, jo neskaitāmas viedokļu apmaiņas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Saeimu un Jūsu vadīto Ministru Kabinetu (MK) nav ieviesušas skaidrību šajā jautājumā, bet gan to vēl vairāk sarežģījušas, liekot uzdot jautājumus par atsevišķu ministriju amatpersonu iespējamo angažētību no smagos amatnoziegumos apsūdzētā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga puses,» vēstulē Straujumai raksta Landmanis.

Viņš turpina: «Jūs noteikti zināt, ka Aivaram Lembergam ar tiesas lēmumu kopš 2007.gada ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu pienākumus. Tāpat Jūs zināt, ka Aivars Lembergs kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs izsakās preses konferencēs un publiskos pasākumos, liekot uzdot jautājumu, vai tiek ievērots viņam piemērotais drošības līdzeklis. Jūs noteikti esat informēta arī par likuma Par pašvaldībām 25. pantā definēto, ka domes darbu vada tās priekšsēdētājs un domes priekšsēdētāja vietnieks aizvietot domes priekšsēdētāju var tikai tā prombūtnes laikā, vai tad, kad domes priekšsēdētājs ir atlaists vai atkāpies no amata pienākumu pildīšanas.

Tātad, gan man un maniem vēlētājiem, gan Jums un Jūsu pārraudzībā esošajam MK, īpaši VARAM un tās ministriem, ir skaidrs, ka Ventspils pilsētas domi kopš 2007. gada var vadīt tikai Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki, turklāt tikai gadījumos, kad tiesiski ierobežotais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atrodas prombūtnē.

Esmu vairākkārtīgi vērsies VARAM ar lūgumu skaidrot, ko likumā Par pašvaldībām 25. pantā nozīmē jēdziens «prombūtne», un vai Aivaram Lembergam, pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, tai pašā laikā Ventspils pilsētas domi ir tiesīgi vadīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki?

Pēdējo reizi skaidrot augstāk minēto situāciju lūdzu arī Jums. Pamatojoties uz Jūsu lūgumu, skaidrojumu sniedza VARAM, kuras ierēdņi, sagatavojot atbildi, kā ierasts bija konsultējušies ar Ventspils pilsētas domi (tātad ar Aivaru Lembergu). VARAM turpina skaidrot, ka Aivaram Lembergam tiesa nav liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un ka jēdziens “prombūtne” pieļauj viena cilvēka fiziskā ķermeņa atrašanos vienā laikā divās dažādās vietās, tādējādi apgāžot pasaulē vispār zināmus zinātnes pieņēmumus.»

«Atkārtoti uzrunāt Jūs mani pamudināja vēl viena dīvainība. Esmu informēts, ka VARAM ir lūdzis Tieslietu ministrijai (TM) skaidrot likuma Par pašvaldībām 25. pantā minēto prombūtnes jēdzienu un 2013. gada 23. oktobrī saņēmis atbildi, kurā TM norāda, ja domes priekšsēdētājs, atrodoties ikgadējā atvaļinājumā, pilda deputāta pienākumus, proti, piedalās domes sēdēs, kā arī tās institūciju sēdēs, kuru sastāvā viņš ir ievēlēts un balso par iesniegtajiem lēmuma projektiem, tad šāds gadījums nebūtu traktējams kā «prombūtnē esošs», jo domes priekšsēdētājs atrodas darbavietā un pilda savus amata pienākumus. TM vēstulē norādījusi, ka tai nav saprotams, kā domes priekšsēdētājs var pildīt deputāta pienākumus, nepildot domes priekšsēdētāja pienākumus.

Diemžēl VARAM tās rīcībā esošo TM (2013. gada 23. oktobrī) skaidrojumu slēpj un turpina apgalvot, ka Aivaram Lembergam atrašanās prombūtnē kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam nekādā veidā netraucē atrasties Ventspils pilsētas domē, lai veiktu Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un lai uz Ventspils pilsētas domes izdotas pilnvaras pamata pārstāvētu domes amatpersonas un iestādes.

Šāda VARAM rīcība liek uzdot jautājumu, vai VARAM amatpersonas un ministri nav iesaistīti kriminālās darbībās, kuras saistītas ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzētas personas kārtējās nelikumīgās rīcības legalizēšanu. VARAM, zinot TM viedokli, bez jebkāda juridiska pamatojuma pieļauj, ka ar prombūtni ir saprotama arī kavēta pienākumu pildīšana, kas varētu būt saistīta ar juridiskiem apstākļiem, tādējādi apdraudot citu likumu, normatīvo aktu, starptautisko līgumu un konvenciju tiesisku piemērošanu.

Vēlos uzsvērt, ka VARAM iespējami noziedzīgā «žonglēšana» ar jēdzienu «prombūtne» var radīt neatgriezeniskas sekas, jo visos mūsu valsts likumos, starptautiskajos līgumos un konvencijās jēdziens «prombūtne» tiek skaidrots tikai un vienīgi kā personas fiziska neatrašanās konkrētajā vietā. Lemberga gadījumā Lemberga fiziska neatrašanās Ventspils pilsētas domē attaisnotu vai neattaisnotu iemeslu dēļ,» norādīts vēstulē Straujumai.

Tā kā Straujuma kā valdības vadītāja atbild gan par TM, gan VARAM darbu, Landmanis viņai lūdz iztirzāt un izskaidrot likumu Par pašvaldībām 25. pantā definēto jēdzienu «prombūtne» un atbildēt uz jautājumu, vai Aivaram Lembergam, atrodoties Ventspils pilsētas domē kā Ventspils pilsētas domes deputātam, ir iespējams vienlaikus būt prombūtnē kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam. Tāpat arī atbildēt, vai Ventspils pilsētas domes lēmumi ir tiesiski, ja tie pieņemti Ventspils pilsētas domes darbu vadot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem brīžos, kad Aivars Lembergs pilda Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un uz Ventspils pilsētas domes pilnvarojuma pamata pārstāv Ventspils pilsētas domi.

Straujuma arī lūgta izvērtēt, vai pie atbildības nav saucami atbildīgie VARAM ierēdņi un ministri, kuri slēpj TM skaidrojumu, lai pretēji tam apgalvotu, ka Lembergam kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam ir iespējams būt prombūtnē un vienlaikus netraucēti atrasties Ventspils pilsētas domē, lai veiktu Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, un ka Ventspils pilsētas domes pieņemtie lēmumi, kuri pieņemti Ventspils pilsētas domi vadot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem brīžos, kad Lembergs pilda Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un uz Ventspils pilsētas domes pilnvarojuma pamata pārstāv Ventspils pilsētas domi, ir tiesiski.

«Esmu pārliecināts, ka Jums, kā valdības vadītājai, ir svarīgi lai mūsu valsts iedzīvotāji būtu likumpaklausīgi, lai tie maksātu nodokļus. Ja tā, tad nepieļaujiet Jums tik zināmā jēdziena «Viens likums – viena taisnība visiem» kropļošanu, valsts pamatu šūpošanu,» premjerei adresētās vēstules nobeigumā raksta Ventspils domes deputāts.

Ref: 102.000.102.8520


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  «Ētikas pārkāpumiem ir vainas prezumpcija [atšķirībā no nevainīguma prezumpcijas kriminālprocesā]. Ja kāds nespēj ticami izskaidrot, kas ar viņu noticis, tad zaudē uzticību – viņam liedz pieeju valsts noslēpumam, partijas biedri palūdz doties politiskajā pensijā. Sabiedrība apšauba deputāta Zaķa ētikas izpratni – viņš jau ir politiskais līķis,» uzskata valststiesību eksperts Arvīds Dravnieks.
  Vai šādi nevajadzētu attiekties arī pret smagos amatpnoziegumos apsūdzēto Lembergu?
  Kur morāle Kungi, no ZZS, VIENOTĪBA, VISU LATVIJAI -TB.LNNK?

 2. Karls teica:

  Autors malacis.

 3. Marians teica:

  Kārtējais mūsu valsts “”tiesiskuma”” pierādījums.

 4. delfi teica:

  Oligarhu kapusvētku lozungs bija pareizs. Kamēr Latvijas politikā, valsts , pašvaldību, ostu pārvaldē atrodas tiesājama persona, tikmēr Ventspils ir jāignorē. Piedodiet Ventspilnieki, bet Jūs netiekat galā ar Lembergu, tādējādi apdraudot visu valsti. NATO jūrnieku sišana, kā viens no tūkstošiem piemēru.

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.

Taizemes 12 izglābtie zēni godina glābēju – 17 dienu operācijas vienīgo upuri

Taizemē applūdušā alu kompleksā izdevies izglābt pusaudžu fubola komandas dalībniekus, kuri iesprostoti dziļā, tumšā alā pavadījuši 17 dienas. Zēni atkopjas silmnīcā, bet glābšanas darbu vienīgais upuris pirmdien apbedīts.

Augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtām ir jābūt pārbaudītām

Lai nodrošinātu, ka augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtas darbotos precīzi un efektīvi, Eiropas Savienības dalībvalstīs ir jāveic AAL izsmidzināšanas iekārtu pārbaude.

Igaunijā par izvarīšanos no obligātā dienesta apturēs autovadītāja apliecību

Igaunijā, kur pastāv obligātais militārais dienests, ik gadu ap 1 000 jauniešu izvairās pildīt valsts uzlikto pienākumu un maksā naudassodus, kuru kopsumma par visiem šādiem pārkāpumiem valstij katru gadu ienes vairāk nekā 150 000 eiro. No nākamā gada soda procedūra tiks vērsta pret tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Progresīvie visos vēlēšanu apgabalos kā līderes nominē sievietes

Politiskā partija Progresīvie iepazīstināja ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderiem. Partijas starta vadību vēlēšanās kā sarakstu pirmie numuri ir uzņēmušās piecas politiķes, uzsver politiskais spēks.

Bildēs: Parīzē sajūsma par uzvaru futbola Pasaules Kausā

Pēc Francijas futbola valstsvienības uzvaras Pasaules Kausa izcīņas finālturnīrā Parīzes centrālās ielas piepildījis sajūsminātu līdzjutēju pūlis.

Putniņš: Banku likvidācijas gadījumā FKTK kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu

Banku likvidācijas vai maksātnespējas gadījumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu un tai nebūtu jānominē vēl arī administrators, stāsta komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Aptauja: Latvijā biežāk parādnieka statusā nonāk vīrieši

Gandrīz katram trīspadsmitajam jeb 8% Latvijas iedzīvotāju ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ašeradens: Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu atteikties no OIK

Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes, pirmdien, 16.jūlijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Helsinkos tiekas Krievijas un ASV prezidenti

Somijas galvaspilsētā Helsinkos pirmdien ieradies Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Konstatēts vēl viens Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām Tērvetes novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts pirmdien, 16.jūlijā, piemājas saimniecībā Tērvetes novada Bukaišu pagastā. Slimības dēļ tiks likvidētas 16 mājas cūkas, ziņo Pārtikas un veterinārais dienests.

Attīstībai/Par! premjera kandidāts būs Pabriks

Apvienības Attīstībai/Par! vēlēšanu apgabalu līderi būs Daniels Pavļuts, Juris Pūce, Ilze Viņķele, Artis Pabriks un Mārtiņš Bondars, savukārt apvienības premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Pabriks.

Šonedēļ gaidāms karstums līdz pat +30 grādiem

Šajā nedēļā gaidāms silts, daudzviet pat karsts laiks, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +30 grādiem, kā arī Latvijā tiks novērotas tropiskās naktis, kad termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +20 grādiem. Tuvāk nedēļas vidum daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes.

BNN nedēļas apkopojums: IKP atvēlēšana aizsardzībai. ABLV Bank anulētā licence. Iedzīvotāju skaita kritums Latvijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Turpinājums.

Vairāk saules kopā ar LTRK aicinās Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā

Restorānu tīkls Vairāk saules kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru plāno aicināt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā par iejaukšanos uzņēmuma kases aparātu sistēmā.

FOTO: Uz applūdušajiem ielu posmiem nosūta lietus ūdens atsūknēšanas mašīnas

Rīgas domes Satiksmes departaments, ņemot vērā spēcīgās lietavas Rīgā, pārvietošanās apstākļu uzlabošanai uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtījis lietus ūdens atsūknēšanas tehniku, vēsta domē.

Reklāmas aģentūras McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku

Reklāmas aģentūras SIA McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku, liecina Lursoft informācija.

Latvijā nodotā piena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par gandrīz 2%

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par 1,95% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 385 218 tonnas.

VID vadītāju nosauks pēc Saeimas vēlēšanām, lai mazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu laiks

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien, 13.jūlijā, žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas, BNN informē SEB bankas pārstāve Agnese Strazda.

Saeimas deputāts Kļaviņš kļuvis par aizdomās turēto

Kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu iesaistītajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam piemērots aizdomās turētā statuss.