Larss Vilks, Muhameda karikatūras autors, gājis bojā autokatastrofā

Latviešu izcelsmes zviedru mākslinieks Larss Vilks (Lars Vilks), kurš pārcietis vairākus atentātus saistībā ar islāma pravieša Muhameda karikatūras zīmēšanu, ir gājis bojā ceļu satiksmes negadījumā Zviedrijā, vēsta zviedru ziņu portāls TheLocal.se.

75 gadus vecais mākslinieks un mākslas teorētiķis dzīvojis pastāvīgā policijas apsardzībā kopš 2007.gadā saņēmis nāves draudus pēc viņa veidotas islāma pravieša Muhameda karikatūras publicēšanas. Svētdien, 3.oktobrī, notikusi autokatastrofa Zviedrijas dienvidos, pie Markaridas pilsētas. Automašīna, kurā tobrīd atradies Vilks un divi policisti, sadūrusies ar kravas furgonu.

Lasiet arī: Vīrietim Lietuvā no vēdera izņem kilogramu naglu un skrūvju

«To izmeklē gluži kā jebkuru citu ceļu satiksmes negadījumu. Tā kā bija iesaistīti divi policisti, prokuratūras īpašā nodaļa ir nozīmēta veikt izmeklēšanu,» policijas pārstāvis sacījis ziņu aģentūrai AFP. Pēc policijas paustā transportlīdzekļi saskrējušies un abi aizdegušies. Kravas furgona vadītājs ir nogādāts slimnīcā. Negadījuma iemesls pagaidām nav zināms, vēsta The Local.

1946.gadā dzimušais Larss Vilks bija mākslas teorētiķis ar augstāko izglītību. Jau kopš 1970.gadiem viņš darbojies kā mākslinieks-autodidakts, sākotnēji glezniecībā, pēcāk arī tēlniecībā. 1980.gadā Vilks izveidoja savus mākslas pasaulē pazīstamākos darbus koka skulptūras Nimis un Arx, kas atrodas Kullabergas dabas rezervāta teritorijā. Akmeņiem klāto zemes gabalu, jūras krastā, kur izvietotas skulptūras, 1996.gadā mākslinieks pasludināja par neatkarīgu valstiņu vārdā «Ladonija».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas