Latgalē no Lietuvas ievests liels daudzums mēbeļu atkritumu. VVD liek visu nogādāt atpakaļ

Valsts vides dienests (VVD) konstatējis Latvijā no Lietuvas nelikumīgi ievestas apmēram 4 200 tonnas atkritumu un dienests ir pieprasījis Lietuvai organizēt to atgriešanu izcelsmes valstī, ziņo VVD.

VVD Latgales reģionālā vides pārvalde, septembrī un oktobrī veicot pārbaudes vairākos nekustamos īpašumos Augšdaugavas un Preiļu novados, konstatēja prettiesisku liela daudzuma mēbeļu ražošanas atkritumu ievešanu Latvijā no Lietuvas. VVD nosūtījis pieprasījumu Lietuvas kompetentajai iestādei organizēt šo atkritumu atgriešanu uz to izcelsmes valsti – Lietuvu.

Kopumā Latvijā, neievērojot šādu atkritumu pārvadājumiem un uzglabāšanai izvirzītās prasības, ievestas vairāk nekā 4 200 tonnas mēbeļu ražošanas atkritumu – kokskaidu plātņu atlikumi, saplākšņu atlikumi, koksnes atgriezumi. Atkritumi Latvijā ievesti, pārkāpjot starptautiski noteikto kārtību. Savukārt nekustamie īpašumi (NĪ), kuros tie konstatēti, nav paredzēti šo atkritumu apsaimniekošanai, jo tie nav atbilstoši aprīkoti un nav saņemtas nepieciešamās vides atļaujas.

VVD, veicot pārkāpumu apstākļu noskaidrošanu, konstatējis, ka atkritumi nelikumīgi ievesti un uzglabāti četros dažādos NĪ – divos NĪ Višķu pagastā un divos NĪ Rušonas pagastā.

VVD rīcībā esošā informācija liecina, ka atkritumi Latvijā, visdrīzāk, nelikumīgi ievesti no Lietuvas uzņēmuma Skroblu aleja, kas reģistrēts Kauņā.

Savukārt nelikumīgos atkritumu sūtījumos un neatbilstošā atkritumu apsaimniekošanā, iespējams, iesaistīts Igaunijā reģistrēts uzņēmums PUDŽI un Lietuvā reģistrēts uzņēmums Nikleda. VVD sākotnējā analīze liecina, ka abu šo uzņēmumu valdes loceklis ir viena un tā pati Latvijas fiziska persona, bet NĪ, kur Latvijā nelikumīgi ievestie atkritumi uzglabāti, saistīti ar iepriekš minētās personas ģimeni.

VVD par konstatētajiem pārkāpumiem sācis astoņus administratīvo pārkāpumu procesus par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu un atkritumu pārrobežu pārvadājumiem noteikto prasību pārkāpšanu, kā arī darbību bez nepieciešamās vides atļaujas. VVD turpina darbu, lai noskaidrotu visas par šo pārkāpumu izdarīšanu atbildīgās personas.

Tā kā veicot administratīvā pārkāpumu procesa lietas materiālu izvērtēšanu, VVD ieskatā, iespējams, saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, VVD nosūtīja lietas materiālus izvērtēšanai Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei. Papildus par konstatēto VVD informējis arī Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts darba inspekciju.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas