Latgalē uzsākts kriminālprocess par «aplokšņu algu» izmaksu futbola klubā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021. gada aprīlī ir uzsākusi kriminālprocesu par «aplokšņu algu» izmaksu vienā no Latgales reģiona futbola klubiem, ziņo VID.

Dienestā skaidro, ka, veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka futbola klubs no 2020.janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veica kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā futbola kluba juridiskajā adresē, birojā, personas dzīvesvietā un transportlīdzekļos.

Kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda, «aplokšņu algu» saraksti, līgumi, datori, grāmatvedības dokumenti, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Kriminālprocesā viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un  valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas