Latgalē un Vidzemē apledojums apgrūtina braukšanu

Uz reģionālajiem autoceļiem 6.februāra rītā apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Valkas un Valmieras apkaimē, ziņo VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Apledojums Latgalē, Vidzemē un vietām valsts centrālajā daļā apledojums apgrūtina braukšanu gan pa valsts galvenajiem, gan reģionālajiem autoceļiem.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Siguldas šoseja (A2) posmā Vangaži – Veclaicene;

Valmieras šoseja (A3) posmā Murjāņi – Braslas tilts un posmā Strenči – Valka ;

Daugavpils šoseja (A6) posmā Pļaviņas – Paternieki;

Jēkabpils – Terehova šoseja (A12) visā posmā ;

Smiltene – Gulbene (P27) visā posmā;

Grebņeva – Medumi šoseja (A13) visā posmā;

Rēzekne – Gulbene (P36) visā posmā;

Pļaviņas – Gulbene (P37) posmā Aiviekste – Gulbene;

Daugavpils apvedceļš (A14) visa maršruta garumā;

Balvi – Kapūne (P47) visā posmā;

Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 83 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ziemas sezonā LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt, sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

LVC aicina autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un lietotnē Waze.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas