Latgalē un Vidzemes un Zemgales austrumos izsludināts oranžais brīdinājums par bīstamu negaisu pēcpusdienā

Vietām Latvijas austrumu pusē jau kopš agra rīta turpinās pērkona lietusgāzes, bet otrdienas, 9.jūnija, pēcpusdienā gaidāms stihisks pērkona negaiss, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Visā Latgalē, kā arī Zemgales austrumos – lielā daļā Sēlijas – un Vidzemes austrumos no plkst. 14.00 līdz 23.00 būs spēkā oranžā līmeņa brīdinājums.

Oranžais brīdinājums izsludināts Jēkabpilī, Madonā, Valkā un visā valsts teritorijā uz austrumiem no šīm pilsētām.

Vietām tiek prognozētas krasas vēja brāzmas līdz 24 metriem sekundē, ļoti stipras lietusgāzes un lielgraudu krusa.

Iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi no zibens. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari vai koki, nenostiprināti priekšmeti un atlūzas, iespējams, tiks nestas pa gaisu. Gaidāmi īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Lasiet arī: FOTO: Negaiss Rīgā

Jau ziņots, ka Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (Estofex) prognozē, ka lielākais risks no otrdienas negaisiem būs milzu krusa un vētra, tai skaitā iespējami virpuļviesuļi. Lielgraudu krusa un virpuļviesuļi iespējami tikai atsevišķās vietās, bet stiprs lietus un vējš – plašākā teritorijā.

Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē, ka prognozēta visai reta dabas parādība, kas var radīt postījumus un zaudējumus. Iedzīvotājiem jābūt modriem, jāinteresējas par prognozētajām laikapstākļu izmaiņām, jāapzina riski un jāseko līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldība.

Pērkona negaiss daudzviet Latvijā gaidāms arī tuvākajās diennaktīs, prognozē sinoptiķi.

Kā vēstīts, pirmdien pērkona negaiss daudzviet Latvijā atnesa krusu, lielāko graudu diametrs vietām sasniedza pat astoņus centimetrus, kā arī ļoti spēcīgas lietusgāzes un vēja brāzmas. No pirmdienas negaisa vairāk cieta Vidzemes rietumu daļa, tai skaitā Pierīga.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas