Latio: brīvo biroju telpu īpatsvars pakāpeniski samazinās

Gada otrajā ceturksnī neiznomāto Rīgas biroju telpu īpatsvars turpinājis samazināties – no 30% gada sākumā šis rādītājs ir sarucis līdz aptuveni 25%, teikts Latio jaunākajā komercplatību tirgus pārskatā.

Neiznomāto platību apjoms sarūk lēnām, bet straujāks šis process ir nomnieku pieprasītākajās vietās un biroju ēkās, atstājot iespaidu arī uz piedāvājumu. Piemēram, Rīgas centrā piedāvājumā trūkst lielas platības – ap 1000 kvadrātmetriem – labu B klases telpu par tirgus situācijai atbilstošu nomas maksu. Neiznomāto telpu apjoms turpina samazināties arī kvalitatīvākajās jaunajās biroju ēkās Pārdaugavā un Skanstes ielas rajonā.

«Arī turpmāk brīvo biroju telpu īpatsvars pakāpeniski samazināsies, bet nomas maksa – pieaugs. Tuvākajā laikā telpu deficīts tomēr nebūs vērojams, taču nomnieku izvēles iespējas vairs nebūs tik plašas kā līdz šim. Esošās biroju ēkas pakāpeniski aizpildīsies, iespējams, ēku īpašnieki būs ieinteresēti daļu nomnieku aizstāt ar labākiem, būs vērojama zināma rotācija. Pagaidām gan jaunu biroju ēku būvniecībai, ņemot vērā nomas maksu lielumu, pieprasījuma līmeni, izmaksas un citus faktorus, nav izveidojušies labvēlīgi apstākļi,» norāda Latio Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns.

Samazinoties brīvo telpu apjomam, neliels nomas maksas pieaugums vērojams nomnieku pieprasītākajās vietās un biroju ēkās, savukārt kopējais nomas maksas līmenis šā gada otrajā ceturksnī nav būtiski mainījies.

A klases biroju telpu segmentā vidējā nomas maksa, par kuru otrajā ceturksnī notika darījumi, bija 8-12 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Augstākā nomas maksas robeža šajā telpu segmentā bija 18 eiro par kvadrātmetru mēnesī. B klases biroju nomas darījumu vidējā maksa bija 6-8 eiro par kvadrātmetru mēnesī, bet augstākā robeža – 12 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Jāņem vērā, ka konkrētos darījumos nomas maksa ir atkarīga no platības – nomājot mazākas telpas, tā var būt augstāka par vidējo, savukārt, nomājot lielākas platības biroju, iespējams vienoties par zemāku nomas maksu. Tāpat nomas maksas lielumu var ietekmēt arī citi faktori.

Nomnieku aktivitāte saglabājās gada pirmo trīs mēnešu līmenī un kopumā tā bija augstāka nekā iepriekšējā gada pirmajā pusē. Nomnieki lielāko pieprasījumu veido pēc biroju telpām Rīgas centrā, kā arī kvalitatīvajās jaunajās biroju ēkās ārpus centra.

Salīdzinājumā ar gada pirmo ceturksni pieaudzis to uzņēmumu skaits, kam bija nepieciešamas papildus vai lielākas telpas, jo tie paplašinās vai aktīvāku darbību sākuši to meitas vai saistītie uzņēmumi. Daļu aktivitātes biroju segmentā joprojām nodrošina uzņēmumi, kas izmanto iespēju nomāt labākas telpas par salīdzinoši zemu nomas maksu un izdevīgiem nosacījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas