Latkovskis: Arī JKP paužot gatavību pieteikt kandidātu uz ekonomikas ministra amatu, situācija ir sarežģījusies

Pēc arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) paustās gatavības pieteikt savu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu situācija ar iespējamu ministru portfeļu pārdali ir kļuvusi sarežģītāka, paudis Jaunās vienotības (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

JKP paziņojusi, ka atbilstošas koalīcijas vienošanās gadījumā ekonomikas un finanšu ministru amatam piedāvātu Saeimas deputāta Gata Eglīša kandidatūru.

Risinājumu šai situācijai ir iespējams rast, taču pēc šīs JKP paustās pozīcijas radītā pavērsiena secināms, ka tas noteikti prasīs daudz vairāk laika nekā koalīcijas partneriem šķita vēl piektdien, pauda Latkovskis.

Kā skaidroja JV frakcijas vadītājs, jebkādas izmaiņas būs jāsaskaņo ar pārējiem koalīcijas partneriem. Viņš uzsvēra, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav autoritārs līderis jeb diktators un ka Latvija ir demokrātiska valsts, tāpēc risinājums jāpanāk vienošanās procesā.

Lasiet arī: Kaimiņš par Vitenberga atstādināšanu: Varētu būt notikušas koalīcijai nezināmas vienošanās

Latkovskis atturējās komentēt jautājumu par to, ka JKP pieļauj iespēju, ka vienošanās gadījumā koalīcijā varētu virzīt kandidātu arī uz JV pārraudzībā esošo finanšu ministra amatu.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri 17.maijā pārrunās iespējas mainīt ministru portfeļu sadalījuma proporciju, izriet no politiķu paustā pagājušās nedēļas beigās.

Jau vēstīts, ka sarunas par iespējamu ministru amatu pārdali sākotnēji tika saistītas tikai ar ekonomikas ministra amata posteni. Iepriekš šis amats bija KPV LV pārraudzībā, bet pašlaik uz to pretendē NA un, iespējams, varētu pretendēt arī JKP. JKP pieļauj arī iespēju pretendēt uz JV pārraudzībā esošo finanšu ministra amatu, ja par to vienotos koalīcija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas