Latkovskis: Ja EM izdosies sagatavot pamatotu piedāvājumu, kas paredz atcelt OIK agrāk nekā trīs gados, JV to atbalstīs

Saeimas deputāts Ainars Latkovskis

Partiju apvienība Jaunā Vienotība atbalstīs pamatotu Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvājumu elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai, pauda JV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Politiķis norādīja, ka iepriekšējais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (JV) piedāvāja risinājumu, kā trīs gadu laikā iespējams likvidēt OIK. Tomēr tagad EM ar ministru Ralfu Nemiro (KPV LV) vadībā ir uzdots divu mēnešu laikā sagatavot savu risinājumu šīs sistēmas atcelšanai. Ja Nemiro izdosies sagatavot pamatotu piedāvājumu, kas paredz to paveikt agrāk nekā trīs gados, tad JV to atbalstīs, pavēstīja Latkovskis.

JV frakcijas vadītājs uzsvēra, ka OIK atcelšana ir jāveic, taču ir jāizraugās ceļš, no kura ir vairāk ieguvumu nekā zaudējumu. Viņš norādīja uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un valdības secinājumiem, ka, atceļot OIK uzreiz, tas nozīmētu dārgu tiesāšanos ar, iespējams, miljardu lieliem zaudējumiem, kā arī maksas par apkuri pieaugumu daļai iedzīvotāju.

Tāpēc sistēmas atcelšanai jānotiek pakāpeniski, lai samazinātu šādu negatīvo seku iespēju, skaidroja Latkovskis.

Kā ziņots, Saeima iepriekš uzdeva EM izvērtēt iespējas atcelt OIK no šā gada 31.marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā. Valdība par lēmumu informēs Saeimas Tautsaimniecības komisiju, kurai tiks iesniegts EM sagatavotais informatīvais ziņojums.

Intervijā telekanālam LNT Kariņš solīja, ka OIK tiks likvidēta, taču viņš neprognozēja, kad tas varētu notikt. Pašlaik skaidrs esot tikai tas, ka EM divu mēnešu laikā jāpiedāvā risinājums OIK likvidēšanai, bet tālākā rīcība būšot atkarīga no šī ziņojuma.

Nemiro ir paziņojis, ka svarīgāk par OIK atcelšanu ir samazināt elektrības rēķinus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas