bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 23.02.2020 | Vārda dienas: Almants, Haralds
LatviaLatvija

Lato Lapsa: kad Valsts prezidentam nepietiek dūšas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

BNN.LV

Žurnālists Lato Lapsa

Portāla Pietiek.com galvenais redaktors Lato Lapsa ķēries klāt pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa darījumu vēstures izpētes, kā rezultātā radušies vairāki jautājumi par prezidenta iesaisti Unibankas akciju sadalē, kā arī citām viņa darbībām, vēsta Delfi.lv.

BNN uzskata, ka Valsts prezidenta atbildes varētu būt interesantas mūsu lasītājiem, tāpēc pārpublicējam tās līdzās ar paša Lato Lapsas komentāriem.

1. Kāpēc Jūs neatteicāties no Unibankas personālakcijām pēc tam, kad prokuratūra atzina to piešķiršanu par pretlikumīgu? Kāpēc Jūs līdz pat 1994. gada rudenim par personālakciju saņemšanas faktu nebijāt informējis Privatizācijas aģentūru?

– Atbildot uz Jūsu pirmo jautājumu, vēršu uzmanību uz to, ka Andra Bērziņa rīcībā nekad nav bijusi informācija par šāda prokuratūras atzinuma esamību.

(Pēc visa spriežot, tagadējais Valsts prezidents ir vienīgais no tālaika bankas vadības, kurš spējis «nepamanīt» viņam neizdevīgo, «neērto» prokuratūras atzinumu, kas oficiāli jau sen iznīcināts. Turklāt pat uz atkārtotu atgādinājumu viņš neparko nevēlas atbildēt uz jautājumu par Privatizācijas aģentūras informēšanu, – atbilde, protams, liktu atzīt, ka īpašās akcijas Andris Bērziņš un kompanjoni valsts bankā sev sakārtoja pavisam, pavisam paklusām.)

2. Vai Jūs uzskatāt par ētisku dzīvokļa iegūšanu Rīgā, Vaļņu ielā 11, tostarp to, ka pats pieņēmāt lēmumu par tā pārdošanu un apstiprinājāt pārdošanas cenu? Kādā veidā Jūs pirms šī dzīvokļa pārdošanas kļuvāt par šī dzīvokļa īrnieku?

– Atbildot uz Jūsu otro jautājumu, atgādinu, ka lēmumu par dzīvokli Vaļņu ielā 11 pieņēma AS Unibanka padome, nevis bankas prezidents.

(Tagadējais Valsts prezidents melo. Ir publicēts viņa paša kā valdes priekšsēdētāja parakstīts dokuments par šo ekskluzīvo dzīvokli, kas viņa īpašumā nonāca, maigi izsakoties, par sviestmaizi. Un jau atkal zīmīgi, ka Andris Bērziņš pat pēc atgādinājuma neparko nevēlas atklāt shēmu, ar kuras palīdzību viņš vispār kļuva par šī pusotra simta kvadrātmetru dzīvokļa īrnieku.)

3. Cik liela ir Jūsu personiskā vaina Unibankas zaudējumos Krievijā 1998. gadā?

– Atbildot uz Jūsu trešo jautājumu, vēršu uzmanību uz to, ka bankas prezidenta darbību vērtēja bankas akcionāri un padome. Tas ir atspoguļots attiecīgajā laikā pieņemtajos lēmumos.

(Mūsu pašreizējais Valsts prezidents visā savā krāšņumā, – nekad un neparko neatzīt savu vainu, atbildību vai līdzdalību ne mazākajā sīkumā.)

4. Ja Jūs apgalvojat, ka no Unibankas aizgājāt pēc nesaskaņām ar zviedru akcionāriem par 2004. gada plānu, kā Jūs skaidrojat to, ka jau 2002. gadā ar pilnvaru visas savas funkcijas nodevāt Neimaņa k-gam?

– Atbildot uz Jūsu ceturto jautājumu, informēju, ka nav informācijas par neatgriezeniska bankas prezidenta funkciju nodošanu. Tas, visticamāk, notika īslaicīgi un ierobežotā apmērā, piemēram, sakarā ar došanos ārvalstu komandējumos.

(Maigi izsakoties, ļoti savdabīga versija – ņemot vērā, ka visā bijušās Unibankas, tagadējās SEB bankas reģistrācijas lietā šī ir vienīgā šāda pilnvara, kas, protams, sašķoba Andra Bērziņa oficiālo versiju par to, kā viņš lepni aizdevies prom no bankas, tās akcionāriem sākot pūst īpašumu cenu burbuli.)

5. Kādā veidā Jums izdevās iegādāties no Edvīna Samuļa AS Lode akcijas? Par kādu cenu Jūs tās iegādājāties?

– Atbildot uz Jūsu piekto jautājumu, informēju, ka publiskojamā informācija par darījumu tika nodota publicēšanai atbilstoši tā laika likumdošanai.

(Tagadējais Valsts prezidents šo informāciju nekad nav vēlējies atklāt un neatklāj to arī tagad. Diezgan skaidru iemeslu dēļ.)

6. Kādā veidā Jums izdevās 1987. gadā doties ilgstošā braucienā uz virkni «kapitālistisko» valstu?

– Atbildot uz Jūsu sesto jautājumu, informēju, ka Andris Bērziņš par saviem personiskajiem līdzekļiem bija organizētā grupas ceļojumā pa Eiropu.

(1987. gadā izbraukāt veselu virkni Rietumeiropas valstu pat uzticīgam kompartijas nomenklatūras pārstāvim, kāds tolaik bija Andris Bērziņš, nebija nemaz tik vienkārši…)

7. Vai Jūs uzskatāt par ētiskām savas darbības, 1994. gadā cenšoties panākt, lai Unibankas vadība saņemtu iespējami lielāku akciju daudzumu?

– Atbildot uz Jūsu septīto un astoto jautājumu, vēršu uzmanību uz to, ka privatizācija notika atbilstoši tā laika likumdošanai un apstiprinātajiem privatizācijas noteikumiem.

(Tāda nu ir realitāte – pašreizējais Valsts prezidents gluži vienkārši izliekas, ka nesaprot vārdu «ētika» un tā nozīmi.)

8. Vai Jūs uzskatāt par ētiskām savas darbības, 1993.-1994. gadā cenšoties panākt, lai Unibanka netiktu privatizēta par naudu?

– Atbildot uz Jūsu septīto un astoto jautājumu, vēršu uzmanību uz to, ka privatizācija notika atbilstoši tā laika likumdošanai un apstiprinātajiem privatizācijas noteikumiem.

(Vārds «ētika» prezidentam ir svešs, tikmēr jautājumi cieši saistīti ar to – kā Andris Bērziņš, aiz citu mugurām turoties, tomēr ar zobiem un nagiem cīnījās, lai tikai viņa vadītā Unibanka tiktu pārdota nevis par īstu naudu, kas tā būtu noderējusi valsts budžetam, bet gan par paša uzkrātajiem privatizācijas sertifikātiem. Un viņam arī izdevās.)

9. Vai Jūs 1995. gadā ieteicāt Oļegam Batarevskim izņemt depozītu no Bankas Baltija?

– Atbildot uz Jūsu devīto jautājumu, informēju, ka Andris Bērziņš ārpus bankas prezidenta darba pienākumiem ar privātpersonu līdzekļu izvietošanu nekad nav nodarbojies.

(Valsts prezidents neveikli izlokās – un, kā var nojaust no jautājuma, visnotaļ saprotamu iemeslu dēļ.)

10. Kad un kādā formā Jūs nolikāt savu PSKP biedra karti? Vai atbilst taisnībai Jūsu publiskais apgalvojums, ka PSKP biedrs Jūs esot bijis «vienu īsu brīdi. Šķiet, tas bija 1986. gads»?

– Atbildot uz Jūsu desmito jautājumu, informēju, ka izstāšanās no PSKP notika tāpat kā vairākumam laikabiedru. Precīzu laiku var noskaidrot arhīvu materiālos.

(Pieķerts kārtējos nelielajos meliņos – šoreiz par savu visnotaļ solīdo kompartijas biedra stāžu – Andris Bērziņš atkal mēģina kaut kā izlocīties.)

11. Kāpēc Jums ir tik grūti atklāti minēt savu bērnu skaitu? Ar ko skaidrojama šī mazdūšība?

– Atbildot uz Jūsu vienpadsmito jautājumu, vēršu uzmanību uz to, ka, ja kādreiz Latvijas Valsts prezidenta amats kļūs mantojams, tad mantinieku skaits varētu kļūt nozīmīgs. Šobrīd Satversme to neparedz.

(Bez komentāriem.)

12. Kāpēc Jūs nenodevāt ne Valsts, ne Saeimas arhīvā Latvijas Bankas reorganizācijas un privatizācijas komisijas (kurā Jūs bijāt izpilddirektors) dokumentāciju?

– Atbildot uz Jūsu divpadsmito jautājumu, informēju, ka dokumentācija ar Latvijas Bankas atbildīgo amatpersonu starpniecību tika nodota glabāšanā atbilstoši tajā laikā spēkā bijušajām prasībām.

(Pašlaik Valsts policijā notiek resoriskā pārbaude, jo dokumenti, kas varētu mest nebūt ne glaimojošu gaismu uz Andra Bērziņa darbību deviņdesmito gadu sākumā, ir pazuduši bez pēdām.)

13. Kā Jūs skaidrojat to, ka Jūs vienlaikus esat publiski apņēmies panākt, lai Latvijas jaunieši uz ārzemēm brauktu tikai mācīties, un atbalstījis savas meitas rīcību, izglītību iegūstot Latvijā un tagad strādājot Zviedrijā?

– Atbildot uz Jūsu trīspadsmito jautājumu, daru zināmu, ka pilngadīgi cilvēki lēmumus par savu personīgo dzīvi pieņem patstāvīgi.

(Ko lai saka – normāls dubultstandarts: viens – publikai, otrs – paša famīlijai.)

Avots: Delfi

Ref: 103.000.103.268


Pievienot komentāru

  1. why teica:

    Why publish this idiot. He is part of the problem. A paid journalist. No independance as in BNN. Thanks for your true stories. But this is not for BNN. Why?

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!