Latvenergo jauna valde, tās priekšsēdētāja amatā iecelts Mārtiņš Čakste

AS Latvenergo padome otrdien, 16.novembrī, iecēlusi kompānijas valdi jaunā sastāvā, valdes priekšsēdētāja amatā ieceļot Mārtiņu Čaksti, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai Nasdaq Riga

Vienlaikus par valdes locekļiem no jauna iecelti Dmitrijs Juskovecs un Harijs Teteris, bet darbu valdē turpinās Guntars Baļčūns un Kaspars Cikmačs. Jaunie valdes locekļi darbu sāks 2022.gada 3.janvārī.

Latvenergo pārstāvji min, ka Juskovecs būs kompānijas komercdirektors, bet Teteris būs atbildīgs par Latvenergo ražošanas virzienu.

Čakste, Juskovecs un Teteris darbam Latvenergo valdē ir izvēlēti publiski izsludinātā kandidātu atlases konkursā.

Latvenergo valdes locekļi amatos iecelti uz pieciem gadiem.

Latvenergo padomes priekšsēdētājs Ivars Golsts norāda, ka Latvenergo valdei būs ne tikai jāturpina virzība uz ambiciozajiem mērķiem pašmāju un kaimiņvalstu tirgos, bet atbilstoši koncerna vispārējam stratēģiskajam mērķim jāpalielina Latvenergo koncerna vērtība, ekonomiski pamatoti attīstot un nodrošinot preces un pakalpojumus enerģijas un ar to saistītu biznesu vērtību ķēdēs un efektīvi pārvaldot valsts attīstībai un drošībai stratēģiski nozīmīgus resursus un infrastruktūru.

Čakste pauž gandarījumu par viņa izvēli Latvenergo vadītāja amatam. «Esmu uz rezultātu orientēts cilvēks un uzskatu, ka daudz ko var sasniegt ātri un efektīvi ar profesionālu, motivētu komandu un atbilstošām zināšanām. Ir pārmaiņu laiks, un esmu pārmaiņu profesionāls vadītājs ar pieredzi mērķtiecīgā, uz uzņēmuma vērtības audzēšanu vērstā darbībā. Iespēja vadīt Latvijas vērtīgāko uzņēmumu man ir labākā motivācija,» pauž Čakste.

Čakstem ir Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) iegūts ekonomikas doktora grāds uzņēmējdarbības vadībā, un pirms tam – maģistra grāds inženierekonomikas vadībā.

Kopš 2017.gada Čakste ir SIA Pure Chocolate valdes priekšsēdētājs. No 2008.gada līdz 2016.gadam viņš bija SIA Melnā kafija valdes loceklis. Laikā no 2008.gada līdz 2015.gadam viņš bija SIA Officeday Latvija, Officeday grupa ģenerāldirektors, valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs.

Juskovecs pauž, ka būs gandarīts likt lietā savu ilggadējo pieredzi, kuru guvis, vadot dažādu nozaru uzņēmumus – sākot no veiksmīgas krīzes un pārmaiņu vadības līdz starptautiskās ekspansijas un nozares līderpozīciju nostiprināšanas prasmēm. «Esmu pārliecināts, ka mana iegūtā pieredze, strādājot Latvijas vadošajos privātā kapitāla uzņēmumos, dos vērtīgu pienesumu Latvenergo šodienas un rītdienas izaicinājumiem – sakot no nepieredzēti augstām energoresursu cenām visa Eiropā, beidzot ar Latvijas un Eiropas Savienības uzņemto klimatneitralitātes kursa izaicinājumiem,» min Juskovecs.

Juskovecs ieguvis bakalaura grādu ekonomikā un uzņēmējdarbībā, no 1994. līdz 1996.gadam studējot Rīgas Ekonomikas augstskolā, un Starptautiskās Vadības maģistra grādu ar specializāciju finansēs. Kopš 2000.gada Juskovecs ieņēmis vadošus amatus Latvijas un Eiropas farmācijas un tehnoloģijas uzņēmumos – SIA Magnum Medical, SIA Aptieku Infotehnoloģija, AS Eelko grupa, AS RePharm grupas uzņēmumi. Tostarp no 2013. līdz 2014.gadam viņš bija Elko grupas reģionālais direktors. Kopš 2010.gada Juskovecs ir Rīgas Ekonomikas augstskolas lektors.

Savukārt Teteris uzsver, ka uzņēmuma rīcībā esošās kapacitātes vienmēr ir iespējams attīstīt, to sniegumu uzlabot.

«Uzskatu, ka mana pieredze un prasmes kombinācijā ar šodien pieejamām tehnoloģijām un risinājumiem var dot labu pienesumu gan operatīvajā darbībā, gan lielo investīciju projektu attīstībā,» pauž Teteris.

Teteris RTU Rīgas Biznesa skolā ieguvis profesionāla maģistra grādu Uzņēmumu un organizāciju vadībā, bet iepriekš RTU viņš ieguvis celtniecības inženiera izglītību. 1993.gadā Teteris sāka darbu SIA AGA kā tehniskais direktors. Pašlaik viņš ir SIA Linde Gas valdes loceklis ar atbildību par ražošanu un loģistiku, kā arī klientu projektiem un servisu Baltijas valstīs.

Valdes jauno locekļu atlases procedūru īstenoja Latvenergo padomes apstiprināta Nominācijas komisija, iesniedzot Latvenergo padomes vērtējumam piemērotākās kandidatūras. Kandidātu atlasei un novērtēšanai tika piesaistītas personāla atlases kompānijas SIA Executive Search Baltics (Amrop) un SIA Pedersen & Partners.

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. Uzņēmums pieder valstij.

Latvenergo obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas