Latvenergo noslēdzis īstermiņa aizņēmuma līgumus par kopumā 90 miljoniem eiro

AS Latvenergo noslēgusi divus īstermiņa aizņēmuma līgumus apgrozāmo līdzekļu finansēšanai un likviditātes vadībai par kopumā 90 miljoniem eiro, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

Latvenergo ar OP Corporate Bank plc Latvijas filiāli noslēdzis īstermiņa aizņēmuma līgumu 60 miljonu eiro apmērā, bet ar SEB banku – 30 miljonu eiro apmērā. Abu līgumu termiņš ir līdz diviem gadiem.

Īstermiņa aizņēmumu līgumu noslēgšanai organizēts iepirkums.

Kompānijas pārstāvji arī atzīmē, ka Latvenergo kapitāla piesaisti veic plānoti un regulāri, savlaicīgi nodrošinot finansējumu gan kapitālieguldījumiem, gan likviditātes vadībai.

Jau vēstīts, ka Latvenergo koncerna apgrozījums 2021.gada deviņos mēnešos bija 659,543 miljoni eiro, kas ir par 16,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, savukārt grupas peļņa samazinājās 3,6 reizes – līdz 26,403 miljoniem eiro.

Savukārt 2020.gadā Latvenergo koncerna auditētais apgrozījums bija 773,391 miljons eiro, kas ir par 8,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 23,3% un bija 116,309 miljoni eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas Latvenergo apgrozījums samazinājās par 11,9% un bija 385,612 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa pieauga par 53% un bija 154,848 miljoni eiro.

Lasiet arī: Rīgas izdevumi šogad pārsniegs ieņēmumus par nepilniem 160 miljoniem eiro

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. Latvenergo pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas