Latvieši no 25 Eiropas valstīm tiekas pirmajā Eiropas Latviešu kongresā

Latvijas Simtgades ietvaros piektdien, 28.jūlijā, atklāts vēsturē pirmais Eiropas Latviešu kongress, kura ietvaros 266 dalībnieki no 25 valstīm apvienos diasporas zināšanas, pieredzi un kontaktus, lai kopīgi veidotu Simtgades ceļa karti – praktiskas iniciatīvas un soļus Latvijas attīstībai, ziņo Eiropas Latviešu apvienība (ELA). 

Uzrunājot kongresa dalībniekus, Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, apliecināja: «Latvijai ir nepieciešama ārvalstīs dzīvojošo tautiešu pieredze, zināšanas un pilsoniskā aktivitāte, iestājoties arī par vērtībām, kas nosaka tīrāku un caurspīdīgāku politiku mūsu valstī.»

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta uzsver: «Latvijas cilvēki Eiropā jau ir ieguldījuši ievērojamu darbu Latvijas lielās jubilejas atzīmēšanai. Un šajā procesā ir sajūta, ka mēs visi esam kopā, robežas nav šķērslis, tieši pretēji – tā ir iespēja palielināt redzesloku un sajūtu par Latviju. Arī ELA ideja un vēlme veidot Latvijas Simtgades ceļa karti nākamajiem simt gadiem, kas ir šī kongresa virsuzdevums, ir ļoti auglīga.»

ELA priekšsēdis Kristaps Grasis (Vācija) apstiprina: «Simtgades ceļa karte kalpos par paraugu sadarbībai, apliecinot ārlatviešu vēlmi un gatavību iesaistīties, lai veidotu stipru un pārticīgu valsti, ar ko lepoties gan mājās, gan tālu pāri tās robežām.»

Kongresa norise līdz 30.jūlijam turpināsies uz prāmja Rīga-Stokholma-Rīga. Simboliskā došanās prom un atgriešanās ar jaunu atziņu, draudzību un pieredzes bagāžu, atainos arī ārpus valsts dzīvojošo latviešu ceļu un noturīgo sasaisti ar Latviju, norāda ELA.

Asociācijā skaidro, ka Simtgades ceļa karte tiks veidota, apkopojot Latvijā un tālu ārpus tās robežām dzīvojošo latviešu idejas un priekšlikumus valsts attīstībai tādās jomās kā sabiedrības veselība, izglītība, kultūra, mediju loma, ekonomika un citās. Tā ietvers arī praktiskas iniciatīvas, ko ikviens Eiropas Latviešu kongresa dalībnieks apņemsies paveikt savā ikdienā.

«Pirmo Eiropas Latviešu kongresu 2017. gada 28.-30.jūlijā organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar partneriem Latvijā. Kongress norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un kļūs par nozīmīgu šīs vasaras notikumu, kurā tiks apkopotas idejas un labās prakses piemēri Latvijas attīstībai nākamajā simtgadē. Kongress tiek sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu, un tā norisi atbalsta Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra,» stāsta ELA pārstāvji.

Kongresu papildinās sadarbībā ar Kultūras ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību rīkotā Pasaules Latviešu konference, kas 30.jūlijā notiks Rīgā. Organizatori cer, ka ilgtermiņā šie pasākumi varētu veidot pasaules latviešu enkuru Latvijā, kas regulāri aicina pulcēties un strādāt pie kopīgām idejām valsts attīstībai.

Ref:224.000.103.1860

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas