Latviešu uzņēmums ar inovatīvi ražotām kokoglēm cer iekarot Eiropu

Ieguldot vairāk nekā trīs miljonus eiro, Salaspils uzņēmums Inos Koknesē plāno būvēt jaunu ražotni un, izmantojot Eiropā unikālu tehnoloģiju, no slapjām skaidām ražot augstas kaloritātes brikešu kokogles, informē Attīstības un finanšu institūcijas Altum pārstāve Sandra Eglīte.

Inos ražotajām kokoglēm ir augsts oglekļa sastāvs, zems pelnu saturs (līdz 1,5%), ilgāks degšanas laiks (līdz pat piecām stundām), augstāka degšanas temperatūra (vairāk par 900 grādiem), reducēts dūmu un specifiska aromāta daudzums, skaidro Eglīte. Viņa norāda, ka jaunais produkts ir arī energoefektīvs risinājums un videi draudzīgs produkts, tāpēc to var izmantot arī pārtikas ražošanā un ēdināšanas pakalpojumos. Tāpat produkcija izmantojama metalurģijā kā koksa aizstājējs un ķīmiskajā rūpniecībā kā aktīvā ogle, skaidro pārstāve.

Jaunā tehnoloģija radīta, sadarbojoties uzņēmumam un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta zinātniekiem.

Inos rūpnīcā briketes ražos gan Latvijas, gan ārzemju tirgiem. Plānots, ka no kopējā saražotā apjoma aptuveni 90% produkcijas tiks eksportēti uz Franciju, Spāniju, Tuvajiem Austrumiem un ASV.

Projekta īstenošanai finansējumu 2,2 miljonu eiro apmērā piešķīrusi Attīstības finanšu institūcija Altum, savukārt līdzfinansējums 963 tūkstoši eiro apmērā ir no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras programmas Inovāciju motivācijas programma.

Inos ir Latvijā 2001.gadā dibināts uzņēmums, kurš saviem klientiem Eiropā, Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā nodrošina kokapstrādes un enerģijas ražošanas iekārtu projektēšanas, tirdzniecības, uzstādīšanas pakalpojumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas