Latvijā aizliegta bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 lietošana

VAS Elektroniskie sakari (VAS ES) sagatavojuši atzinumu par lēmumu aizliegt Latvijā lietot V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188, jo radioiekārtas darbība rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajai LTE 2600 radiosakaru sistēmai, informē Elektroniskie sakari.

Viens no VAS ES pamatdarbības sektoriem ir tieši radiofrekvenču spektra uzraudzība, kas ietver virkni dažādu pasākumu, piemēram, radiomonitoringu, radiotraucējumu avotu atklāšanu un novēršanu, raidītāju tehnisko uzraudzību un radioiekārtu izmantošanas parametru pārbaudes to ekspluatācijas vietās, u.tml. 2021.gadā, reaģējot uz saņemto informāciju par radiotraucējumiem, izskatīti 127 radiosakaru traucējumu pieteikumi, no kuriem 30 gadījumos tika konstatēts, ka radiotraucējumus rada neatbilstošu bezvadu videonovērošanas sistēmu lietošana.

18 gadījumos kā traucējumu avots tika konstatēts tieši V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 ekspluatēšana.

Veicot bezvadu videonovērošanas sistēmas VT-5188 darbības pārbaudi, kā arī izskatot pieejamo informāciju un iekārtas dokumentāciju, ir konstatētas šādas neatbilstības:

1) tā izmanto radiofrekvenču joslu 2500–2513 MHz, kas nav saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem;

2) tās darbība radiofrekvenču joslā 2500–2513 MHz rada kaitīgus radiotraucējumus;

3) 2020.gada 10.decembrī ražotāja izsniegtā atbilstības deklarācija, saskaņā ar tajā norādīto preces nosaukumu, neietver videosignāla uztveršanas un ierakstīšanas iekārtu, jo attiecināma tikai uz bezvadu IP kamerām, nevis uz visu bezvadu videonovērošanas sistēmu;

4) ražotāja izsniegtā atbilstības deklarācija nav parakstīta, kā to nosaka MK noteikumi;

5) uzstādīšanas instrukcijā nav skaidri norādīts bezvadu videonovērošanas sistēmas modelis;

6) uzstādīšanas instrukcijā nav norādīta radioiekārtu darbības radiofrekvenču josla un signāla jauda, nav aprakstīta sistēmas darbības kanālu izvēle un nav norādīti brīdinājumi par Latvijā neatļautu darbības kanālu lietošanas aizliegumu, tādējādi nesniedzot lietotājiem būtisku informāciju par sistēmas lietošanas ierobežojumiem.

Par sagatavoto atzinumu un lēmumu aizliegt Latvijā izmantot bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 Elektroniskie sakari informējuši Patērētāju tiesību aizsardzības centru un iekārtu izplatītāju.

Lai izvairītos no neatbilstošu radioiekārtu lietošanas, kas rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajām radiosakaru sistēmām, Elektroniskie sakari pirms to iegādes aicina pārliecināties, vai iekārta atbilst prasībām:

1) radioiekārta ir marķēta ar CE zīmi;

2) radioiekārtai ir pievienota atbilstības deklarācija (Declaration of Conformity), kas apliecina iekārtas atbilstību direktīvai 2014/53/ES (RED);

3) radioiekārtai ir pievienota lietošanas informācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas