Latvijā aizvien viens no zemākajiem saslimstības ar Covid-19 rādītājiem Eiropā

Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 25.vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Iepriekšējās divas nedēļas Latvija bija 24.vietā.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 9. līdz 22.augustam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpusies līdz 85,13 gadījumiem, taču tas vienalga ir mazāk nekā lielākajā daļā ES un EEZ valstu.

Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs joprojām ir Kiprā – 602,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Īrija, Francija un Grieķija, kurās ir vairāk nekā 400 gadījumi. Savukārt zemākais saslimstības līmenis ir Polijā ar 7 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs pašlaik ir 204,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir palielinājies līdz 293,7 gadījumiem, bet Lietuvā – līdz 277,9 gadījumiem, liecina ECDC dati.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvieši drūzmējas saņemt Covid-19 imunitātes dokumentu, tuvojoties jauniem ierobežojumiem

Latvijā ir audzis 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 5,2 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Pašlaik ES un EEZ valstu vidū šajā ziņā esam 16.vietā Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Kiprā – 47,3 gadījumi.

Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 23,3, bet Igaunijā – 6 gadījumi.

Latvija jau otro nedēļu atrodas ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes oranžajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz vidēju Covid-19 inficēšanās risku. Igaunija un Lietuva ir šīs kartes sarkanajā zonā.

Zaļajā zonā, kas norāda uz zemu inficēšanās risku, pašlaik pilnībā atrodas vien Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija un Rumānija.

Savukārt tumši sarkanajā zonā, kas liecina par ļoti augstu inficēšanās risku, atrodas Kipra, kā arī vairāki reģioni Francijā, Grieķijā un Īrijā.

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas