Latvijā aprīlī elektroenerģijas patēriņš samazinājies par 6,8%

Ārkārtējās situācijas ietekmē aprīlī kopējais AS Sadales tīkls sadalītās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar 2019.gada aprīli, ir samazinājies par 6,8%, ziņo uzņēmumā.

Lielākais elektrības patēriņa kritums – par 19,1% – ir tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas nozarē, savukārt mājsaimniecību sektorā tas pieaudzis par 8,5%.

Nerūpniecības objektos (birojos, kultūras, sporta objektos, viesnīcās u.c.) vērojams elektroenerģijas patēriņa kritums par 14,9%, rūpniecības sektorā – par 5,6%, bet lauksaimniecības objektos – par 3,9%.

Mājsaimniecībās aprīlī elektroenerģijas patēriņš ir pieaudzis par 8,5%, jo gan skolēni, gan pieaugušie turpina mācīties un strādāt attālināti, tomēr, salīdzinot ar šā gada martu, tas ir samazinājies par 5%, jo līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos elektroenerģijas patēriņam ir tendence samazināties ikvienā mājsaimniecībā.

Lasiet arī: Elektrības cena nokritusies līdz zemākajam līmenim septiņu gadu laikā

AS Sadales tīkls izpilddirektors Sandis Jansons norāda, ka vasaras sākumā elektroenerģijas patēriņš vienmēr samazinās, jo klienti apkurei un apgaismojumam elektroenerģiju lieto arvien mazāk, tomēr ārkārtējās situācijas ietekmē patēriņš, salīdzinot ar 2019.gada aprīli, ir samazinājies par 6,8%.

«Paredzam, ka, pakāpeniski atceļot ierobežojumus, uzņēmumi atsāks savu darbību un arī elektrības patēriņš atjaunosies iepriekšējā līmenī, tomēr ir skaidrs, ka kopējais gada sadalītais elektroenerģijas apjoms būs mazāks nekā iepriekšējos gados.»

AS Sadales tīkls klientiem joprojām ir iespēja gan patstāvīgi, gan arī uz laiku (līdz deviņiem mēnešiem) samazināt elektrotīkla pieslēguma jaudu, lai samazinātu savus maksājumus dīkstāves laikā, kā arī atteikties no pieslēgumiem, kuri nākotnē nebūs nepieciešami.

Martā un aprīlī klienti šādu iespēju izmantoja 1 804 pieslēgumos, norāda Sadales tīkls.

 Ievērojot SPRK Sistēmas pieslēguma noteikumus elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem, brīdī, kad uzņēmumi atsāks savu darbību, pieslēguma jauda pēc klienta pieprasījuma tiks atjaunota. Notikumi paredz, ka klientiem, kuri līdz pieteikuma iesniegšanai savos īpašumos esošo elektrotīkla pieslēguma jaudu izmantoja efektīvi, par pieslēguma jaudas uzturēšanu un atjaunošanu nebūs jāmaksā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas