Latvijā aprīlī mazliet krities bezdarba līmenis

Aprīlī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 8%, kas salīdzinājumā ar martu ir par 0,1 procentpunktu mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati.

Sieviešu bezdarba līmenis aprīlī saglabājies 7,5%, bet vīriešu samazinājies par 0,1 procentpunktu līdz 8,5%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,9%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā martā.

Salīdzinot ar 2020.gada gada aprīli, šogad vērojams bezdarba līmeņa samazinājums – 0,5 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 0,1 procentpunkts reģistrētā bezdarba līmenim.

2021.gada aprīlī Latvijā bija 73,6 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir par tūkstoti mazāk nekā martā un par 9,4 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kad jau mēnesi bija izsludināta pirmā ārkārtējā situācija valstī.

Kopš otrās ārkārtējās situācijas izsludināšanas 2020.gada novembrī, kad vairāki klātienes pakalpojumi tika ierobežoti, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 2 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis tiek aprēķināts, izmantojot NVA un CSP veiktā DSA datus. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus. NVA dati ir tikai par darbspējas vecuma iedzīvotājiem.

CSP atgādina, ka pārmaiņu laikā ir svarīgi iegūt informāciju par iedzīvotāju nodarbinātību, lai novērtētu šī brīža situācijas ietekmi uz ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, tādēļ aicina iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties ielūgtajās aptaujās. CSP vēlās pateikties visiem, kuri jau piedalījušies aptaujās, lai novērtētu ietekmi uz procesiem valstī. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas