Latvija un ASV ar kopīgu deklarāciju stiprinās 5G tīkla drošību

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 27.februārī, tiekoties ar ASV valsts sekretāru Maiklu Pompeo (Mike Pompeo), parakstījis Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas Republikas kopīgo deklarāciju par 5G tīkla drošību, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Rinkēvičs norādījis uz piektās paaudzes bezvadu sakaru tīkla (5G) nozīmi gan nākotnes labklājībai, gan nacionālajai drošībai, kā arī tās spējām nākotnē veicināt pārrobežu pakalpojumus un tirdzniecību. Viņš atzīmēja, ka 5G tīkls nodrošināšot plašu jaunu lietojumu klāstu, ieskaitot kritisko infrastruktūru un pakalpojumu sniegšanu sabiedrībai, un tas nākšot par labu Latvijas un ASV pilsoņiem un ekonomikai.

«Palielināts datu apjoms 5G tīklā vēl vairāk savienos pasauli, tostarp Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas ekonomiku, kā arī veicinās pārrobežu pakalpojumus un tirdzniecību,» deklarācijas parakstīšanas brīdī pauda Rinkēvičs.

Ministrijā informē, ka tikšanās laikā amatpersonas arī pārrunājušas aktuālos Latvijas un ASV stratēģiskās partnerības, transatlantiskās sadarbības un drošības politikas jautājumus.

Lasiet arī: Ministru domām daloties, pagaidām neatbalsta priekšlikumu par alkohola tirdzniecību internetā

Tāpat Rinkēvičs pateicās par ASV ieguldījumu Baltijas valstu un reģiona drošībā un divpusējās attiecības raksturoja kā lieliskas, sakot, ka ASV ir Latvijas ciešākais stratēģiskais sabiedrotais un tas atspoguļojoties tādās jomās kā aizsardzības sadarbība, enerģētikas drošība, hibrīddraudu novēršana, īpaši kiberdrošības un dezinformācijas jomā, informē ministrijā.

Kopējās deklarācijas teksts pieejams arī ministrijas mājaslapā. Tajā uzsvērts, ka ir būtiski aizsargāt sakaru tīklus pret traucējumiem vai manipulācijām, nodrošinot gan Latvijas, gan ASV iedzīvotāju privātumu un drošību. Tajā teikts, ka «Latvija un ASV atzīmē, ka visas valstis ir kopīgi atbildīgas par rūpīgu un līdzsvarotu pieeju tīklu drošībai un 5G komponenšu un programmatūras piegādātāju izvērtējuma veikšanu».

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas