Latvija atbalsta Georgijevas kandidatūru ANO ģenerālsekretāra krēslā

 

EK viceprezidente Kristalina Georgijeva

Latvija atbalsta Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentes Kristalinas Georgijevas (Kristalina Georgieva) kandidatūru ANO ģenerālsekretāra amatā, apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ministrs skaidroja, ka Latvijas pozīcija vienmēr bijusi tāda, ka ģenerālsekretāram šoreiz jānāk no Austrumeiropas grupas un dzimumlīdztiesībai arī ANO jābūt ne tikai vārdos, bet arī darbos.

«Diemžēl pēdējie trīs balsojumi rāda, ka neviena no sievietēm, kuras izvirzītas no Austrumeiropas grupas, nav guvusi pietiekami daudz atbalsta,» sprieda ministrs.

«Mēs uzskatām, ka šajās sacensībās jābūt jauniem kandidātiem, un šajā ziņā Georgijeva, gan strādājot Pasaules Bankā, gan abos amatos Eiropas Komisijā, ir visatbilstošākā kandidāte,» norādīja Rinkēvičs, paužot pārliecību, ka vēl nav par vēlu kandidāta uzklausīšanai, lai «tiešām šis lēmums atbilstu tiem principiem, par kuriem mēs runājām».

Jau vēstīts, ka Bulgārija trešdien nomainījusi savu kandidātu ANO ģenerālsekretāra amatam, kas ar nākamo gadu būs vakants.

Bulgārija aizstājusi savu pašreizējo kandidāti UNESCO ģenerālsekretāri Irinu Bokovu ar EK viceprezidenti Georgijevu.

«Mēs domājam, ka tā būs veiksmīgāka kandidatūra,» paziņoja Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs.

Provizoriskajā balsojumā ANO Drošības padomē šonedēļ Bokova neguva labus rezultātus.

Ref:103.000.103.200511

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas