Latvija atklāj 100 Gb/s savienojumu ar Lietuvu un Zviedriju

Latvijas tehnoloģiju uzņēmuma Tet izveidoto starpvalstu optisko kabeļu tīklu Baltic Net šobrīd veido jau desmit mezgli, savienojot Rīgu ar astoņām Eiropas valstīm. Divos no šiem savienojumiem – ar Viļņu un ar Stokholmu –  iespējams nodrošināt 100 gigabaitu sekundē (Gb/s) datu pārraides ātrumu, informē uzņēmums.

Šāds ātrums ļauj trīs sekundēs vienlaikus ielādēt 10 000 foto vai 10 000 dziesmas, vai pat 50 HD kvalitātes filmas.

«Ja pirmajā brīdī šķiet, ko ar tādu interneta ātrumu darīt, tad parēķinot – šodien vidusmērā ģimenē internetu vienlaikus lieto kādas piecas, sešas iekārtas, kas katra rada datu plūsmu. Ja pa televīziju tiek translēta pārraide 4K izšķirtspējā, tad 30–40 megabiti jau tiek novirzīti šim uzdevumam. Ja kāds tajā pašā laikā vēl skatās filmu vai spēlē spēles, apjoms summējās un var ietekmēt datu pārraides ātrumu. Mazbērnu bilžu aizsūtīšana omei rada tikpat lielu datu plūsmu, kādu agrāk ar transakcijām ģenerēja bankas. Pieprasījums pēc arvien ātrāka interneta aug, un mūsu infrastruktūra ļauj to nodrošināt,» skaidro Tet galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks.

Tāpat optisko kabeļu tīkls Rīgu savieno arī ar Tallinu, Viļņu, Stokholmu, Helsinkus, Kauņu, Frankfurti, Varšavu un Kijevu.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji,

Latvija ir kļuvusi par vienu no līderiem Eiropā pēc to interneta pieslēgumu īpatsvara, kas spēj nodrošināt vismaz 100 megabitu sekundē datu pārraides ātrumu.

Pēc FTTH (Fiber to the Home) Council Europe datiem, Latvijā optisko kabeļu pieslēgums pieejams jau 50,2% mājsaimniecību, krietni virs vidējā rādītāja Eiropas Savienībā, kas ir 13,9%.

Kopumā gada pirmajos astoņos mēnešos investīcijās infrastruktūrā un attīstībā Tet ieguldījis 17,4 miljonus. Tikmēr gada griezumā plānotais apjoms ir 31 miljons eiro.

Jāatzīmē, ka Baltic Net prioritārais uzdevums ir sniegt nepieciešamo interneta ātrumu bankām, lielajiem datu centriem un citiem uzņēmumiem, kuriem ir svarīgi ātri un droši nosūtīt lielus datu apjomus, kā arī dot iespēju mobilajiem operatoriem nodrošināt 5G internetu. Investīcijas optiskā interneta attīstībā Tet ļāva šovasar klientiem dubultot interneta ātrumu, un tas tāds tiks nodrošināts arī turpmāk, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Vienīgais kas ilgi lādējas ir videospēles un bd filmas. Nesaprotu kāpēc lēnais mobilais maksā tik nenormāli dārgi salīdinot ar optiku. Laukos internets nebūs jo dārgs. Kādreiz Lattelecom bija tik pat ātrs kā 3G tagad uz pusi lētāku cenu. un studentam man bez naudas pa tādu jāmaksā, jāskatās bezjēdzīgi kā kaut kas lādējas. kārtējā noziedziba.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas