Latvijā attīsta jaunu zinātnes metodi

 

Lai veicinātu zinātnes demokratizāciju un Latvijā attīstītu pasaulē tik aktuālo sabiedriskās zinātnes (eng. Citizen Science) metodi, piektdien, 30.septembrī Vidzemes koncertzālē Cēsis norisināsies starptautiska diskusija Discussion on Citizen Science Development in Latvia.

Kā Eiropā, tā citur pasaulē sabiedriskā zinātne esot atzīta par nozīmīgu instrumentu zinātnes progresa veicināšanai un sabiedrības un zinātnes savstarpējās komunikācijas uzlabošanai. Sabiedriskās zinātnes pamatprincips ir iesaistīt sabiedrības pārstāvjus zinātniskajā pētniecībā, izstrādājot jēgpilnus pētījumus dažādās zinātnes jomās, t.sk. vides izpētē, medicīnā, kultūras mantojuma novērtēšanā u.c.

Kā norāda Vides risinājumu institūta (VRI) sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Dātava, interesentiem tā ir iespēja paplašināt savas zināšanas un prasmes, uzzināt vairāk par savu apkārtējo vidi un citiem pētāmajiem fenomeniem, kā arī gūt zinātniski pamatotus rezultātus, ar kuru palīdzību risināt reģionālas, valsts vai starptautiskas problēmas.

Lai smeltos zināšanas un izstrādātu Latvijai piemērotu sabiedriskās zinātnes attīstības scenāriju, diskusijā aicināti dalīties pieredzē pētnieki, izglītības eksperti, dabas aizsardzības speciālisti no Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Igaunijas. Galvenie runātāji – Tero Mustonen, Snowchange Cooperative (Somija); Lotta Tomasson, Vetenskap & Allmänhet (Zviedrija); Veljo Runnel, Tartu Universitātes Dabas muzejs (Igaunija); Ivars Austers, Latvijas Universitāte u.c.

Diskusiju organizē Vides risinājumu institūts (VRI), kas ir arī Eiropas Sabiedriskās zinātnes asociācijas biedrs un sabiedriskās zinātnes veicinātājs Latvijā. Diskusija ir atvērta ikvienam, kurš vēlas iesaistīties un būt liecinieks zinātnes transformācijai. Pieteikties iespējams līdz 29.septembrim, sūtot ziņu uz e-pastu [email protected].

Ref:103.000.103.200506

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas