Latvija augustā starp deviņām ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada augustā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 2,1%, tai esot starp deviņām valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums, liecina ES statistikas biroja Eurostat pirmdien, 14.oktobrī, publiskotie dati par 25 bloka dalībvalstīm.

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, straujākais kāpums bijis Maltā (+7,4%), Dānijā (+6,6%) un Somijā (+4,5%).

Savukārt straujākais kritums fiksēts Slovākijā (–8,1%), Īrijā (-6,2%) un Rumānijā (–6,1%). Igaunijā šajā periodā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 2,4%, bet Lietuvā – par 0,4%.

Mēneša laikā straujākais rūpniecības produkcijas izlaides samazinājums bijis Horvātijā (–3%), Slovākijā (–2,6%) un Lietuvā (–2,4%), bet lielākais pieaugums reģistrēts Maltā (+5,6%), Igaunijā (+3,9%) un Latvijā (+3%).

Vēl par šo tematu: Latvijā augustā rūpniecības apjoma pieaugums par 2%

ES dalībvalstīs kopumā augustā salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2018.gadā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 2%, bet eirozonā – par 2,8%. Mēneša laikā rūpnieciskā ražošana ES pieaugusi par 0,1%, bet eirozonā – par 0,4%.

Gan mēneša, gan gada dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju un Kipru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas