Latvija un Baltkrievija sadarbosies patērētāju tiesību aizsardzības, tirgus uzraudzības un konkurences politikas jomās

Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis un Baltkrievijas Republikas antimonopola regulācijas un tirdzniecības ministra vietnieks Andrejs Kartuns parakstījuši memorandu par sadarbību patērētāju tiesību aizsardzības, tirgus uzraudzības un konkurences politikas jomās, informē EM.

Memorands paredz nekonfidenciālas informācijas apmaiņu (piemēram, par tiesību aktiem un to izstrādi, tiesību aktu piemērošanas praksi, valsts pašreizējo politiku patērētāju tiesību aizsardzības, tirgus uzraudzības un konkurences politikas jomā utt.), kā arī nekonfidenciālu dokumentu, pētījumu, publikāciju u.c. materiālu apmaiņu.

Tāpat dokuments paredz pieredzes apmaiņu par pārkāpumu izmeklēšanu, konkurences aizstāvības jomā un par sadarbību ar citu valstu iestādēm, kā arī viedokļu apmaiņu par daudzpusējas sadarbības jautājumiem.

Memoranda ietvaros puses iecerējušas arī organizēt augsta līmeņa sanāksmes, mācību braucienus un mācību kursus ekspertiem, ekspertu sanāksmes un konsultācijas.

Lasiet arī: Ne taustāmu darbu, ne steigas. Saeimas sadarbība ar Baltkrievijas parlamentu bez īpašiem sasniegumiem

No Latvijas puses memoranda pasākumu īstenošanu īstenos Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Konkurences padome, skaidro EM.

Parakstītā memoranda ietvaros tiek veidots jauns sadarbības virziens starp Latviju un Baltkrieviju, kas veicinās turpmāku divpusējo attiecību attīstību ar Latvijas kaimiņvalsti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas