Latvijā būvniecības izmaksas februārī pieaug par 5,2%

Būvniecības izmaksas šī gada februārī, salīdzinot ar 2018.gada februāri, pieaug par 5,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa pieauga par 8,1%, būvmateriālu cenas – par 4,8%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 4%.

2019.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,4%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,8%, būvmateriālu cenas – par 0,5%, savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,1 %.

Februārī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums kravas mašīnām, kā arī buldozeriem un ekskavatoriem.

2019.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2018.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 87% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 36% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas