Latvija decembrī bijusi starp 13 ES valstīm ar gada deflāciju

Patēriņa cenas Latvijā decembrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada samazinājušās par 0,7%, tai esot starp 13 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kurās šajā periodā reģistrēta gada deflācija, liecina trešdien, 20.janvārī, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Gada deflācija vēl fiksēta Grieķijā (–2,4%), Slovēnijā (–1,2%), Īrijā (–1%), Igaunijā (–0,9%), Kiprā (–0,8%), Vācijā (–0,7%), Spānijā (–0,6%), Horvātijā, Itālijā, Luksemburgā un Portugālē (visās valstīs –0,3%), kā arī Lietuvā (–0,1%), bet Bulgārijā un Francijā patēriņa cenas gada griezumā saglabājušās nemainīgas.

Tikmēr gada inflācija decembrī reģistrēta Maltā un Somijā (abās valstīs 0,2%), Beļģijā un Dānijā (abās valstīs 0,4%), Zviedrijā (0,6%), Nīderlandē (0,9%), Austrijā (1%), Slovākijā (1,6%), Rumānijā (1,8%), Čehijā (2,4%), Ungārijā (2,8%) un Polijā (3,4%).

ES vidēji gada inflācija decembrī bijusi 0,3%, bet eirozonā fiksēta gada deflācija 0,3% apmērā.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – novembri – patēriņa cenas gan ES, gan eirozonā pieaugušas par 0,3%.

Latvijā, Lietuvā un Igaunijā salīdzinājumā ar novembri patēriņa cenas decembrī saglabājušās nemainīgas. Vislielākā mēneša inflācija bijusi Zviedrijā (0,8%), bet augstākā mēneša deflācija fiksēta Horvātijā un Kiprā (abās valstīs –0,4%).

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas