Latvija – desmitā visvecāko cilvēku zeme pasaulē

Latvija ir desmitā visvecāko cilvēku zeme pasaulē, otrdien, 11.februārī, konferencē «Iedzīvotāju attīstība un demogrāfiskās politikas izaicinājumi» sacījis Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Pēteris Zvidriņš.

Profesors teica, ka Eiropā visvairāk 65 gadus vecu un vecāku cilvēku no iedzīvotāju kopskaita ir Vācijā un Itālijā. Latvija Eiropas valstu vidū ieņem aptuveni desmito vietu un līdzīgi arī pasaulē kopumā, pauda Zvidriņš.

«Attiecība «veci cilvēki un bērni» Latvijā ir visai nelabvēlīga. Tā saucamā demogrāfiskā noslodze ir diezgan augsta,» teica profesors.

Valsts ar vislielāko 65 gadus vecu un vecāku iedzīvotāju īpatsvaru kopējā iedzīvotāju skaitā esot Japāna.

Runājot par kopējo Latvijas iedzīvotāju skaitu, Zvidriņš norādīja, ka no 1989.gada līdz 2014.gadam Latvija ir zaudējusi tikpat daudz iedzīvotāju, cik pašlaik dzīvo Rīgā – aptuveni 650 000 cilvēku.

Profesors uzskata, ka jau šā gada aprīlī Latvijas iedzīvotāju skaits būs nokrities līdz precīzi diviem miljoniem un turpinās samazināties.

102.000.102.6589

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. no 1989.gada līdz 2014.gadam Latvija ir zaudējusi tikpat daudz iedzīvotāju, cik pašlaik dzīvo Rīgā – aptuveni 650 000 cilvēku – šis gan ir baisi…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas