Latvijā faktiskā bezdarba līmenis maijā ir 9,6%, reģistrētais – 8,4%

Latvijā 2020.gada maijā faktiskā bezdarba līmenis ir 9,6%, kas salīdzinājumā ar aprīli ir par 0,4 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma dati. 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis ir 8,4%, un salīdzinājumā ar aprīli pieaugums ir par 0,4 procentpunktiem. Arī salīdzinājumā ar pagājušā gada maiju bezdarba līmenī vērojams pieaugums – 3,3 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 2,3 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

2020.gada maijā Latvijā bija 93,5 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir par četriem tūkstošiem vairāk nekā aprīlī un par 32,6 tūkstošiem vairāk nekā pērn.

Pēdējo trīs mēnešu laikā kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas salīdzinājumā ar 2020.gada februāra faktiskā mēneša bezdarba datiem, bezdarbnieku skaits pieaudzis par 22,5 tūkstošiem.

Lasiet arī: Ekonomikas ministrija: Šogad bezdarba līmenis Latvijā var sasniegt 11%

Reģistrētā un faktiskā bezdarba līmeni aprēķina, izmantojot NVA datus un CSP veiktā Darbaspēka apsekojuma datus. NVA dati ir tikai par darbspējas vecuma iedzīvotājiem.

No 2020.gada 13.marta saistībā ar visā valsts teritorijā izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot COVID-19 izplatību tika pārtraukta iedzīvotāju aptauja klātienē, intervijas notiek tikai pa telefonu un tiešsaistē  internetā.

CSP atgādina, ka pārmaiņu laikā ir svarīgi iegūt informāciju par iedzīvotāju nodarbinātību, lai novērtētu šī brīža situācijas ietekmi uz ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, tādēļ aicina iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties ielūgtajās aptaujās telefoniski vai tiešsaistē. CSP saka lielu paldies visiem, kuri jau piedalījušies aptaujās, lai novērtētu ietekmi uz procesiem valstī.  

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas