Latvijā februārī otrais lielākais rūpnieciskās ražošanas kāpums ES

Latvijā šā gada februārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn bija otrais lielākais rūpnieciskās ražošanas pieaugums Eiropas Savienībā (ES), liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati, kas apkopoti par 23 ES dalībvalstīm.

Saskaņā ar tiem mūsu valstī rūpnieciskās ražošanas izlaide februārī bija par 10,6% lielāka nekā šajā mēnesī 2016.gadā. No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, lielāks nekā Latvijā rūpnieciskās ražošanas pieaugums bijis Grieķijā (+11,2%), bet nedaudz mazāks Igaunijā (+9%) un Maltā (+7%). Lietuvā februārī rūpniecības izlaide bija par 5,8% lielāka nekā pirms gada.

Kopumā rūpnieciskās ražošanas kāpums gada izteiksmē tika reģistrēts 21 ES dalībvalstī, par kuru ir pieejami dati, bet kritums bijis divās valstīs: Īrijā (-10%) un Francijā (-0,8%).

Mēneša izteiksmē rūpniecības  produkcijas izlaides pieaugums februārī reģistrēts 14 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet deviņās valstīs fiksēts samazinājums.

Lielākais rūpniecības izlaides samazinājums salīdzinājumā ar šā gada janvāri februārī reģistrēts Īrijā (-15,5%), Francijā (-1,6%) un Horvātijā (-1,5%).

Savukārt viskrasāko kāpumu februārī mēneša izteiksmē piedzīvoja rūpniecības izlaide Bulgārijā un Slovēnijā (+3,6%), Ungārijā (+3,4%) un Latvijā (+3,2%). Igaunijā un Lietuvā šajā periodā reģistrēts kāpums attiecīgi par 2,4% un 1,1%.

ES dalībvalstīs kopumā februārī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2016.gadā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājās par 2,1%, bet eirozonas valstīs pieaugums bija 1,2%. Mēneša izteiksmē rūpnieciskā ražošana ES saruka par 0,2%, bet eirozonā – par 0,3%.

Gan mēneša, gan gada izteiksmē dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju, Kipru, Luksemburgu un Slovākiju.

Ref:224.000.103.908

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas