Latvijā gaidāms putenis

Lai arī Latvijā kopumā valda ziemas laika apstākļi, stabils sals un sniegs saglabājas tikai austrumu rajonos, rietumu un centrālajos rajonos ik pēc dažām dienām ienāk atkusnis, nesot arī slapju sniegu un lietu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktī uz piektdienu sals saglabāsies visā Latvijā un viszemākā gaisa temperatūra gaidāma Latgalē, kur termometra stabiņš noslīdēs līdz pat -15…-17 grādu atzīmei (pēc Celsija).

Nedēļas nogalē kļūs siltāks un gaisa temperatūra dienas laikā rietumu un centrālajos rajonos svārstīsies ap 0 grādiem, bet piekrastes rajonos paaugstināsies līdz +3 grādiem. Austrumu rajonos saglabāsies neliels līdz mērens sals.

Piektdien, 11.janvārī, no rīta nokrišņu zona sasniegs valsts ziemeļrietumus un dienas laikā virzīsies pāri visai Latvijas teritorijai, nesot sniegu, slapju sniegu un Kurzemē arī lietu. Pūšot brāzmainam vējam, dažviet putinās un visvairāk sniega sega palielināsies valsts austrumos, kur vietām tā kļūs par 6-8 cm biezāka. No rīta un dienas pirmajā pusē pūtīs dienvidu, dienvidrietumu vējš, pastiprinoties brāzmās līdz 15-18 m/s, bet jūras piekrastē līdz pat 20 m/s, informē sinoptiķi.

Tāpat Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs vēsta, ka brīvdienās ciklona ietekme mazināsies, debesis skaidrosies, bet naktī uz pirmdienu no dienvidrietumiem tuvosies jauns ciklons ar plašu nokrišņu zonu.

Pirmdien, gaisa temperatūrai dienā paaugstinoties līdz -1…+3 grādiem, gaidāms slapjš sniegs, lietus, vien ziemeļaustrumu rajonos sniegs, bet naktī uz otrdienu, termometra stabiņam slīdot uz leju, visā valsts teritorijā gaidāms sniegs, dažviet snigs stipri, kā arī brīžiem puteņos. Rietumu un centrālajos rajonos ziemeļu puses vējš brāzmas sasniegs 15 m/s, bet piekrastes rajonos 20-22 m/s.

Ciklonam pavājinoties, naktī uz trešdienu spiediens paaugstināsies un gaisa temperatūra pazemināsies: piekrastes rajonos līdz -5 grādiem, centrālajos līdz -10 grādiem, bet austrumu rajonos gaiss atdzisīs līdz pat -15 grādiem. Tomēr aukstums nebūs ilgstošs, jo jauna ciklona ietekmē nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, daudzviet gaidāms atkusnis, atkal sagaidīsim slapju sniegu un lietu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas