Latvija gatavojas paplašināt sadarbību ar Kazahstānu tranzīta jomā

Piektdien, 13.maijā, Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Reimanis vizītes Kazahstānā ietvaros tikās ar Kazahstānas Industrijas un infrastruktūras attīstības ministra vietnieku Ruslanu Baimiševu. Puses pārrunāja iespējas apkalpot Kazahstānas eksporta un importa kravas, izmantojot Latvijas tranzīta koridoru, un abu valstu aviācijas nolīguma saskaņošanu parakstīšanai tuvākā laikā.

Satiksmes ministrija informē, ka, tiekoties ar Karagandas apgabala gubernatoru Ženisu Kasimbeku, puses vienojās, ka Karagandas apgabala administrācija informēs par apgabalā strādājošiem uzņēmumiem un to eksporta kravām, kas varētu tikt transportētas caur Latvijas ostām.

Ostas savukārt izvērtēs savas iespējas un piedāvās sniegt pakalpojumus, tādējādi kāpinot kravu apjomus caur Latviju.

«Iepazīstoties ar vienu no pasaules vadošām ferosakausējumu kompānijām YDD Ferroalloys un YDD Asia Alloys, guvām kārtējo apliecinājumu, ka efektīvāko risinājumu loģistikas procesa organizēšanai jau no paša sākuma ir būtisks uzņēmēju dialogs. Svarīgi, ka arī no Latvijas puses ir pārstāvēta nozare kopumā, tostarp Latvijas Stividorkompāniju asociācija, kas apvieno privātos uzņēmējus no Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām,» uzsver Reimanis.

Sadarbība ar Kazahstānu paplašinās, un kopš gada sākuma Kazahstānas kravu apjomi caur Latviju ir ievērojami palielinājušies. Kazahstānas dzelzceļa kompānijas Kazakhstan Temir Zholy izpilddirektors loģistikas jomā Erlans Koišibaevs apliecināja labo sadarbību ar Latvijas dzelzceļu, kā arī Kazahstānas dzelzceļa gatavību sniegt maksimālu atbalstu Kazahstānas kompānijām, kas vēlas sūtīt savas kravas uz Latviju.

Vizītē Kazahstānā Latvijas delegācija sastāvā piedalījās arī Rīgas brīvostas, uzņēmuma Terrabalt un Liepājas ostas nomnieku asociācijas pārstāvji, programmā piedalījās Latvijas vēstniece Kazahstānā Irina Mangule.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas