Latvijā ģimenes materiālā stāvokļa novērtējums pasliktinās

Salīdzinot ar janvāri, februārī iedzīvotāji bijuši pozitīvāki, vērtējot gan Latvijas kopējo situāciju, gan valsts ekonomiskā stāvokļa izmaiņas nākotnē. Taču ģimenes materiālā stāvokļa novērtējums februārī ir nedaudz pasliktinājies, liecina jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometra pētījums.

Pētījuma mainīgās daļas ietvaros tika noskaidrots arī iedzīvotāju viedoklis par Latvijas vides situāciju, faktoriem, kas Latvijas videi nodara lielāko kaitējumu, «zaļa» dzīvesveida priekšnoteikumiem un videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu. Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu komentāri par iegūtajiem rezultātiem tiks publiskoti 19.aprīlī.

Kā liecina pētījums, februārī iedzīvotāji bijuši pozitīvāki, izsakot viedokli par Latvijas kopējās situācijas attīstību – šis vērtējums paaugstinājies par četriem indeksa punktiem (no -33 līdz -29). Tāpat nedaudz uzlabojies arī Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņu vērtējums, kas pakāpies par trīs indeksa punktiem no -29 līdz -26. Tikmēr pārējās kategorijās aptaujātie bijuši kritiskāki.

Lai arī iedzīvotāji jau vairākus mēnešus ir izrādījuši optimismu, analizējot ģimenes materiālo situāciju, februārī apjautāto pozitīvisms ir nedaudz mazinājies. Par diviem punktiem krities gan ģimenes materiālā stāvokļa novērtējums (no -9 līdz -11), gan tā nākotnes prognozes (no +7 līdz +5). Tomēr lielākais kritums februārī redzams Latvijas pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējumā, kas noslīdējis par pieciem indeksa punktiem – no -30 līdz -35.

Ref:224.000.103.917 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas