bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma

Latvijā histēriski un kampaņveidīgi iestājas kebabu laikmets

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Krīzes laikos cilvēki vidēji par pusdienām gatavi izdot divus latus dienā, tāpēc ātrās ēdināšanas restorāni un izdevīgi pusdienu piedāvājumi šobrīd īpaši pieprasīti, savā pieredzē ar biznesa ziņu portālu BNN.LV dalās kebabu kafejnīcas Kebabs par latu īpašnieks Mārtiņš Šmits.

Kebabs par latu īpašnieks Mārtiņš Šmits

Kā Jums radās ideja par kebabu kafejnīcas izveidi?

Latvieši ir panikas cilvēki. Viņiem patīk taisīt biznesu kampaņveidīgi un mazliet histēriski. Sākumā visi veda preces uz Poliju, tad dzina no Vācijas mašīnas, tad būvēja un tirgoja nekustamos īpašumus… Šobrīd ir pienācis laiks ātrajām ēstuvēm. Recesijas apstākļos cilvēku vēlmes reducējas uz vienkāršām lietām – maizi un izklaidēm. Tālab es tirgoju kebabus, alu un pagrabstāvā man ir pingponga galds, pie kura apmeklētāji var izklaidējoties tās uzēstās kalorijas arī nodedzināt.

Kā Jūs raksturotu kebabu nozari Latvijā kā tādu, piemēram, kā skaidrotu situāciju, ka šo ēstuvju skaita pieaugums pēdējā gada laikā kļuvis tik liels?

Tirgū ir viens līderis, kas šajā nozarē darbojas jau gadus desmit. Un vēl ir 5 – 6 uzņēmumi, kas šajā jomā darbojas tikai pāris gadus. Daži no tiem pieder latviešiem, pārējie turkiem, ēģiptiešiem, libāniešiem.

Kāpēc tieši tagad? Arī 2005. gadā, cilvēki braukāja uz Berlīni un citām ārvalstu pilsētām, nogaršoja kebabus.

Kebab Fix šeit darbojas jau gadiem. Galvenokārt problēma ir izejvielās. Maize un gaļa – Latvijā joprojām neviens nepiedāvā gatavu kebabu gaļu. Zvanīju Ķekavas putnu fabrikai – viņi tā arī pateica – mūs tas neinteresē, pērc Polijā. Pitas maizi es pērku no Latvijā dzīvojoša ēģiptieša, kuram pieder beķereja. Turku doner maizi var nopirkt tikai Polijā vai Vācijā. Līdz ar to šāda biznesa uzsākšana prasa zināmu know-how un kontaktus.

Turkkebab īpašnieks kādā intervijā teicis: «Turki ir nedaudz traki cilvēki, tāpēc nebaidās uzsākt darbu, neatkarīgi no tā vai ir krīze». Kā Jūs šo komentētu?

Es nesen iepazinos ar kādu turku, kurš Rīgā ir atvēris striptīzbāru. Es pilnībā piekrītu Turkkebab īpašniekam.

Kā, tā saucamā, krīze ietekmē kababu tirdzniecības nozari? Pozitīvi? Negatīvi?

No vienas puses darbaspēks izmaksā lētāk, no otras – ir samazinājusies cilvēku pirktspēja, līdz ar to arī vidējā čeka vērtība. Cilvēks padomā, vai tiešām viņš grib dzert kafiju uz vietas, vai labāk to iedzers darbā «bez maksas». Bet tas jau attiecas uz nozari kopumā. Nedomāju,ka saistībā ar kebabiem tur ir kas īpašs.

Kas, Jūsuprāt, ir nepieciešams, lai iegūtu labas pozīcijas kebabu tirgū? Kas ir svarīgs (vieta, plašums, darbinieki)?

Daudz gaļas kebabā (smejas). Sabiedriskā ēdināšana ir sensitīva nozare. Ja cilvēkam kaut kas nepatiks vai negaršos, viņš ies citur.

Kā Jūs cīnāties ar konkurenci? Kas ir Jūsu «rozīnīte»?

Mūsu kebabi rada atkarību. Pozitīvā nozīmē.

Kā Jūs vērtētu esošo Latvijā kababu ēstuvju kvalitāti; viedokļu līmenī, ir dzirdēts, ka vairāki cilvēki min kvalitatīvu produktu trūkumu un ne pārāk veiksmīgu apkalpošanu?

Latvieši ir štruntīgi viesmīļi, tas tiesa. Viņi gaida darba dienas beigas ar drūmu sejas izteiksmi un bieži vien tiem pietrūkst common sense par visai pašsaprotamām lietām.

Vai izjūtat kvalificētu darbinieku trūkumu?

Parasti šādu darbu dara jaunieši – skolnieki, studenti. Algas nav lielas, līdz ar to arī attieksme pret darbu ir ļoti dažāda.

Vai varat padalīties arī ar skaitļiem? Kā zināms, Kebabs par latu atvēries novembrī? Kāda ir bijusi rentabilitāte? Cik ilgā laikā plānojat atpelnīt ieguldīto?

Man ir būtisks apgrozījums. Pozitīva rentabilitāte man ik dienas sākas no simtā apmeklētāja. Šobrīd arī notiek fluktuācijas ap šo nulles līniju, bet laikam kļūstot siltākam noteikti augs arī apgrozījums, būs arī velopiegādes utt.

Kādi ir būtiskākie šķēršļi, ar ko esat sastapies, veidojot uzņēmumu? Dzirdēju, vienu kebabnīcu Jums nācās pamest?

Radās domstarpības ar partneri. Man joprojām pieder puse šai uzņēmumā, iespējams, ka savas daļas pārdošu.

Kā Jūs vērtējat valdības atbalstu uzņēmējiem? Vai tieši otrādi – varbūt tā nav?

Mikrouzņēmumu programma palīdz ietaupīt uz nodokļu rēķina. Protams,ka esmu dzirdējis, ka dažās valstīs jaunus uzņēmumus ar nodokļiem kādu laiku neapliek. Tomēr mūsu ekonomiskajos apstākļos valsts acīmredzot to nevar atļauties.

Kādi ir Jūsu plāni nākotnē?

Nolikt šo uzņēmumu uz kājām un aizbraukt paskatīties, kas notiek Ķīnā.


Pievienot komentāru

 1. oskars teica:

  Esmu ar ievērojis ka kebabnīcas Rīgā savairojušās kā sēnes pēc lietus !

 2. ņam ņam teica:

  Me gusta kebabo!

 3. zigī teica:

  Brīnišķīga bilde Mārtiņam! Ceru, ka pārējos konkurentus “Kebabs par latu” sadragās pīšļos :)

 4. ome teica:

  to kebabu gan ir ļoti daudz – izdzīvos stiprākie. ceru, ka kebabs par latu arī

 5. Jautājums teica:

  Kas lielākoties ir tie kebabnīcu īpašnieki! ? Jo cik nācies redzēt ļoti bieži tie tiešām ir arī turki! Viņi šeit uz dzīvi pārvācas?

 6. vēsma teica:

  Tā jau arī ir: “Daži no tiem pieder latviešiem, pārējie turkiem, ēģiptiešiem, libāniešiem.”

 7. Uga teica:

  Tad ko Mārtiņ? Pārdosi savas daļas vai liksi uzņēmumu uz kājām?

 8. šis ko teica:

  reklāmas raksts?

 9. Plekste teica:

  Latvijas vēsturē ir šādi laikmeti: Ledus laikmets, Akmens laikmets, Bronzas laikmets, Dzelzs laikmets, Viduslaiki, Poļu/zviedru/krievu laiki, modernais laikmets un Kebabu laikmets!

 10. dons teica:

  Kebabnīcu invāzijai ir ar tālejošu mērķi,- sagatavot piemērotru vidi migrantiem no arābu valstīm, diemžēl…

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!