bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte

Latvijas attieksme pret seksuālajām minoritātēm viena no noraidošākajām ES

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RULatvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām Eiropas Savienībā (ES), liecina Eirobarometra pētījums.

Lūgti novērtēt, vai attiecības starp viena dzimuma cilvēkiem ir uzskatāmas par normālām, tikai 25% aptaujāto piekrituši šādam viedoklim, 68% aptaujāto viendzimuma attiecības neesot akceptējamas, bet 7% nav bijis viedokļa.

Noraidošāka attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir tikai Bulgārijā, kur viendzimuma attiecības akceptē tikai 20% aptaujāto, bet noraida – 71%. Salīdzinoši vidēji ES viendzimuma attiecības ir pieņemamas 72% aptaujāto, kamēr augstākā tolerance ir vērojama Zviedrijā – 95%, Nīderlandē – 92% – un Dānijā – 90%.

Lietuvā viendzimuma attiecības ir pieņemamas 35% aptaujāto, bet nav pieņemamas – 59%, savukārt Igaunijā šāda veida attiecības par normālām novērtējuši 49% aptaujāto, bet par nepieņemamām – 44% respondentu.

Līdzīga attieksme Latvijā vērojama arī pret viendzimuma laulībām, taču šajā jautājumā vēl noraidošāki par Latvijas iedzīvotājiem bijuši ne tikai bulgāri, bet arī slovāki. Latvijā viendzimuma laulības būtu gatavi akceptēt 24% aptaujāto, tās nav pieņemamas 70%, bet 6% nav bijis viedokļa.

Salīdzinoši vidēji ES 69% aptaujāto pauduši viedokli, ka viendzimuma laulībām būtu jābūt atļautām, bet pretēju viedokli – 26%. Vispozitīvāk pret viendzimuma laulībām bijuši noskaņoti iedzīvotāji Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā, Spānijā un Luksemburgā.

Lasiet arī: ANO pārstāve kritizē Latvijas nevēlēšanos ratificēt Stambulas kovenciju

Tikai 13% Latvijā aptaujāto norādījuši, ka justos pilnīgi ērti, ja divi homoseksuāli vīrieši publiski izrādītu savu pieķeršanos viens otram, piemēram, skūpstītos vai sadotos rokās. 7% justos mēreni ērti. Tikmēr 75% justos pilnīgi nekomfortabli, turklāt tas ir otrais augstākais rādītājs starp aptaujātajām valstīm. Latvijai seko vien Bulgārija.

Savukārt, ja šādu pieķeršanos izrādītu lesbiešu pāris, pilnīgi komfortabli justos 20% Latvijas iedzīvotāju, mēreni komfortabli – 12%, bet pilnīgi neērti – 62%.

Vienlaikus Latvijā ne visi jūtas ērti arī tad, ja sabiedrībā šādā veidā jūtas izrāda heteroseksuāls pāris. 68% tas problēmas nesagādātu, 12% justos mēreni ērti, bet 14% – pavisam neērti.

Taujāti, kā justos, ja geji, lesbietes un biseksuālas personas ieņemtu augstāko vēlēto politisko amatu valstī, 45% Latvijā aptaujāto norādījuši, ka tas viņiem liktu justies nekomfortabli.

Savukārt 32% ar to nebūtu nekādu problēmu. Transpersonu atrašanās šādos amatos liktu justies nekomfortabli 54% iedzīvotāju, bet 23% justos pilnīgi ērti.

Savukārt taujāti, vai gejiem, lesbietēm un biseksuālām personām būtu jābūt tādām pat tiesībām kā heteroseksuāļiem, Latvijas iedzīvotāji vairs nav bijuši tik noraidoši un 49% aptaujāto piekrituši šādam viedoklim, kamēr 43% bijis pretējs viedoklis. Šajā jautājumā noraidošāks viedoklis par seksuālo minoritāšu tiesībām bijis piecās valstīs – Slovākijā, kuras iedzīvotāji bijuši visnoraidošākie, Rumānijā, Bulgārijā, Horvātijā un Ungārijā.

Vaicāti, vai transpersonām vajadzētu būt iespējai mainīt savus dokumentus, lai tie atbilstu viņu iekšējai dzimumidentitātei, 42% tam piekrituši, bet tikpat daudziem bijis pretējs viedoklis. Vēl noraidošāka attieksme pret šādu iespēju ir Kiprā, Polijā, Horvātijā, Čehijā, Lietuvā, Slovākijā, Rumānijā, Ungārijā un visbeidzot – Bulgārijā. Savukārt vispozitīvāk šajā jautājumā izteikušies Spānijas, Maltas un Nīderlandes iedzīvotāji.

Tikmēr, taujāti, vai, piemēram, pasē pie dzimuma norādes vajadzētu ieviest trešo variantu personām, kas sevi neidentificē ne kā vīrieti, ne sievieti, Latvijā aptaujātie bijuši īpaši noraidoši. 67% šādu iespēju neatbalsta, bet 21% atbalsta. Tikmēr, piemēram, Maltā, Spānijā un Nīderlandē atbalstu tam pauduši vismaz 60% iedzīvotāju, bet Dānijā, Luksemburgā, Somijā, Lielbritānijā, Beļģijā, Īrijā, Francijā, Austrijā un Dānijā – vismaz 50%.

Kopumā 30% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī ir plaši izplatīta geju, lesbiešu un biseksuālu personu diskriminācija, bet 43% uzskata, ka tā ir reti sastopama. 20% uzskata, ka Latvijā ir sastopama plaša transpersonu diskriminācija, bet 17% tā domā par interseksuāļiem.


Pievienot komentāru

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Atbalsta iedzīvotāju iniciatīva par paplašinātā depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas komisija lēmusi atbalstīt kolektīvā iesnieguma Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus tālāku virzību un attiecīgu lēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Igaunija: NATO ir stipra un alternatīvu nav

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pirms tikšanās Briselē ar kolēģiem no citām NATO dalībvalstīm paziņojis, ka nešaubās par militārās alianses spēku un nesaredz tai līdzvērtīgus aizsardzības sadarbības modeļus.

Teroraktos upuru skaits pasaulē samazinās, bet terorisma skarto valstu skaits pieaug

Bojāgājušo skaits teroristu uzbrukumos 2018.gadā samazinājies par 15,2%, taču teroraktu skarto valstu skaits pieaudzis, paziņojis Ekonomikas un miera institūts.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konceptuāli atbalstījusi lēmumprojektu par vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītās iniciatīvas par būtiskas partiju finansējuma palielināšanu nodošanu izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.

Aicina priekšvēlēšanu laikā vietvaru amatpersonām liegt publicēt viedokļus pašvaldību avīzes

Priekšvēlēšanu periodā pašvaldību izdevumos nedrīkstētu publicēt vietvaru amatpersonu viedokli, rosina Saeimas deputāts Ēriks Pucens.

Maltā žurnālistes slepkavības lietā apcietina pazīstamu uzņēmēju

Maltas tiesībsargājošām iestādēm cenšoties atklāt žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas slepkavības sarīkotājus, trešdien ir apcietināts Vidusjūras valstī pazīstams uzņēmējs Jorgens Fenečs.

VID darbinieku «līšana» sensitīvos failos un simboliskais sods

Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki jau vairākkārt tikuši sodīti par sensitīvu datu noplūdi. Darbinieki tiek cauri ar gana niecīgiem disciplinārsodiem, kamēr informācija, iespējams, nonāk pie personām, kas iegūtos datus var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. 

Visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu ap 12 miljoniem

Valsts apdraudējuma gadījumā visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu aptuveni 12 miljonus eiro, liecina Zemkopības ministrijas aprēķini.

Reirs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei cer iegūt nodokļu reformas rezultātā

Lai iegūtu veselības aprūpes finansējuma pieaugumam nepieciešamās summas, finanšu ministrs Jānis Reirs gaidāmās nodokļu reformas kontekstā rosina veidot «taisnīgu sistēmu», kurā piedalītos visi strādājošie nodokļu maksātāji.

Rīgas domes komisija atliek gala lēmumu par koku nociršanu Dumbrāja ielā 29

Atlikta gala lēmuma pieņemšana par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai Dumbrāja ielā 29, Rīgā, kur projekta attīstītājs SIA Bonava Latvija iecerējis būvēt jaunas daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar pazemes un virszemes autostāvvietām.

Lietuvas ugunsdzēsēji piketā brīdina par dienestu sabrukšanu

Lietuviešu ugunsdzēsējiem atgādinot valdības solījumus par atalgojuma celšanu, Viļņā uz piketu pulcējušies dienesta pārstāvji un nopēluši esošo vidējo atalgojumu – 430 eiro.

Ja neizdosies Rīgas domē savākt vairākumu, Burovs gatavs atkāpties no amata

Ja Rīgas domē neizdosies nodrošināt vairākumu, galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs sola atkāpties. Tā viņš trešdien, 20.novembrī, izteicies intervijā Latvijas Radio.

No Latvijas ūdenstilpēm izcelti divi noslīkušie

No Latvijas ūdenstilpēm otrdien, 19.novembrī, izcelti divi noslīkuši cilvēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Levits: Mums ilgstoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms

«Mums ilsgtoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms,» tā trešdien, 20.novembrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma, runājot par mediķu algu jautājumu, teicis Valsts prezidents Egils Levits.

Zviedrija atceļ Wikileaks Asanžam apsūdzību izvarošanā

Zviedrija paziņojusi par apsūdzības atcelšanu trauksmes celšanas organizācijas Wikileaks dibinātājam Džulianam Asanžam. Apsūdzība bijusi par iespējamu izvarošanu un uzturēta kopš 2010.gada.

Autotransporta direkcija pagarina iepirkuma termiņu par mēnesi

Kopējais maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums no 2021.gada būs aptuveni 65 miljoni kilometru gadā.

Saeimas komisija: Mazo valsts iestāžu reorganizācija nenes gaidītos rezultātus

«Mazo valsts iestāžu izvērtēšana un reorganizācija pagaidām nesniedz gaidītos rezultātus, jo nav vērojams samazinājums valsts iestāžu darbinieku skaitā un finansējuma apjomā,» paudis Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens.

Naftas cenas krītas, valdot neskaidrībai par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Naftas cenas kritušās, bet akciju tirgos bija dažādas tendences, jo investoru noskaņojumu ietekmēja neskaidrība par ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu gaitu.

Pēc Baraņņika atcelšanas no vicemēra amata Burovs sāk revidēt viņa pārraudzītās kapitālsabiedrības

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ir nolēmis atcelt pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks valdi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!