Latvijā ieradies pirmais Ukrainas protestos cietušais

Latvijā otrdien, 11.februārī, ieradies pirmais Ukrainas protestos cietušais, lai saņemtu medicīnisko palīdzību un rehabilitāciju.

Lai sniegtu palīdzību citiem cietušajiem, ukraiņi izteikuši interesi arī par Latvijas medicīnas speciālistu konsultācijām, izmantojot telemedicīnas tehnoloģijas.

Šis palīdzības veids īpaši svarīgs tiem pacientiem, kas nav transportējami, informē Ārlietu ministrija.

Kā vēstīts, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir informējis par Latvijas valdības gatavību humānu apsvērumu vārdā sniegt palīdzību desmit personām, kas cietušas protestos Ukrainā. Latvija ir viena no tām valstīm, kas piedāvājusi medicīnisko palīdzību.

BNN jau vēstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt līdz desmit Ukrainas protestos cietušajiem. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iepriekš izteicies, ka finansējumu cietušo ārstēšanai ņems no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem: «Kopējās ārstēšanas izmaksas līdz desmit cilvēkiem varētu būt līdz 20-25 tūkstošiem eiro.»

Tāpat ziņots, ka janvāra nogalē un februāra sākumā turpinājusies izrēķināšanās ar Kijevas barikāžu dalībniekiem – Lietuvā pēc medicīniskās palīdzības ieradies opozīcijas līderis Dmitro Bulatovs.

Viņš protesta kustībā bijis iesaistīs, vadot šoferu vienību AutoMaidan, kas palīdzējusi ar transporta līdzekļiem bloķēt ielas un aizstāvēt barikādes. Kā vēsta BBC, Bulatovs pazudis 22.janvārī un atkal parādījies 30.janvārī ar sasistu, rētainu seju un sakropļotu ausi.

Ukrainas televīzijas žurnālistiem viņš sacījis, ka ticis nolaupīts, sists un spīdzināts astoņu dienu garumā. Tomēr par uzbrucējiem Bulatovs varējis pateikt vien to, ka tiem bijis krievu valodas akcents.

102.000.102.6592

Iepriekšējais raksts11.februāris bildēs
Nākamais rakstsDienas joks: 50 grami

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas