Latvija ierindojusies otrajā vietā starp OECD dalībvalstīm attiecībā uz COVID-19 epidēmijas kontroles rādītājiem

Latvija ierindojusies otrajā vietā aiz Dienvidkorejas starp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstīm attiecībā uz COVID-19 epidēmijas kontroles rādītājiem, liecina OECD ekspertu pētījums.

Lietuva un Igaunija ieņem attiecīgi ceturto un piekto vietu sarakstā, kurā ir 33 no 36 OECD dalībvalstīm.

Diezgan labi šai ziņā veicies visām Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm – Austrālija ierindojusies trešajā, Japāna – sestajā un Jaunzēlande – devītajā vietā.

Kopumā Austrumeiropai šai ziņā klājies labāk nekā Rietumeiropai un Ziemeļeiropai – labāk nekā Dienvideiropai. No Ziemeļvalstīm Norvēģija ierindojas 10.vietā, Dānija – 12., Somija – 14., bet Zviedrija – 22.vietā.

Saraksta beigās atrodas ASV, Itālija, Francija, Lielbritānija, Beļģija un Spānija.

Lasiet arī: Klāt nākušie koronavīrusa inficētie Baltijā. Latvijā – 7, Lietuvā – 3, Igaunijā – 2

Kā secina eksperti, lielajām OECD valstīm, kurās iedzīvotāju skaits pārsniedz 50 miljonus, pandēmijas sākumā neapšaubāmi nācās saskarties ar daudziem ievestajiem slimības gadījumiem gan no ieceļojušajiem Ķīnas pilsoņiem, gan saviem pilsoņiem, kuri atgriezās no Ķīnas, un tās neieviesa stingrus kontroles pasākumus nedz pie robežām, nedz valstu iekšienē.

Valstu salīdzināšanai izmantots epidēmijas kontroles indekss, kas aprēķināts, izvērtējot trīs rādītājus – mirstību, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, faktisko slimības izplatīšanās ātrumu un epidēmijas kontroles efektivitāti laika posmā no 4.marta līdz 12.maijam.

Vienlaikus atzīts, ka, piemēram, mirstības rādītājus ir grūti salīdzināt, ņemot vērā valstu atšķirīgos standartus to aprēķināšanā; arī par saslimstību trūkst precīzu, salīdzināmu datu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas