Latvijā iesils pat līdz +20 grādiem

Pietuvojoties plaša ciklona dienvidaustrumu, dienvidu malai, nedēļas nogales pirmajā pusē vietām, galvenokārt valsts austrumu daļā, līs lietus un mākoņu daudzums būs mainīgs, bet, pietuvojoties augsta spiediena apgabalam, Starptautiskā Mātes diena tiks aizvadīta ar sausu un saulainu laiku, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Piektdien, 6.maijā, mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, austrumos mākoņu būs vairāk, kā arī vietām centrālajos un austrumu rajonos ir gaidāms īslaicīgs lietus. Vējš būs lēns un galvenokārt pūtīs no dienvidu puses.

Dienā maksimālā gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts teritorijas būs +15…+20 grādu (pēc Celsija).

Tomēr piekrastes un dienvidaustrumu rajonos gaiss iesils vien līdz +12…+14 grādiem.

Sestdien naktī mākoņu daudzums vēl būs mainīgs, bet jau no rīta tas pakāpeniski palielināsies. Pietuvojoties plaša ciklona dienvidaustrumu, dienvidu malai, arī sestdien vietām, galvenokārt austrumu daļā, līs lietus. Dominēs lēns līdz mērens rietumu puses vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī saglabāsies +2…+8 grādu robežās, bet dienā gaiss iesils līdz +10..+17 grādiem, termometra stabiņam vēl joprojām zemākās temperatūras vērtības uzrādot piekrastes rajonos.

Ja naktī uz svētdienu laiks vēl būs lielākoties mākoņains un daudzviet līs lietus, tad jau no rīta, pastiprinoties augsta spiediena apgabalam, nokrišņi mazināsies, mākoņi pamazām izklīdīs un daudzviet starptautiskos Mātes dienas svētkus varēs sagaidīt ar saulainu laiku. Saglabāsies lēns līdz mērens vējš, kas pūtīs no ziemeļu puses.

Naktī gaiss atdzisīs līdz +5…+9 grādiem, bet maksimālā gaisa temperatūra dienā, lai arī vietām dienvidu daļā sasniegs +13…+16 grādus, lielākajā daļā valsts būs vien +7…+12 grādu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas