Latvijā ieslodzīti 3 036 cilvēki, kas ir 63% no cietumu kapacitātes

Pašlaik Latvijas cietumos atrodas 3 036 ieslodzītas personas, no tām 772 ir apcietinātas, bet 2 264 notiesātas, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.

Viņa uzsvēra, ka Latvijā ir deviņi cietumi, un pašlaik cietumos būtu iespējams izvietot 4 822 ieslodzītos, ņemot vērā, ka katrai personai ir jānodrošina vismaz četrus kvadrātmetru liela kamera. Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka līdz ar to patlaban aizpildīti ir nepilni 63% no Latvijas cietumu kapacitātes.

«Šobrīd Covid-19 ierobežošanas apstākļos, lai pilnībā izolētu vīrusu – mēs izmantojam arī ieslodzījuma kameras, kuras ir nedaudz mazākas par likumā noteiktiem deviņiem kvadrātmetriem, bet tas ir darīts, lai ierobežotu vīrusa izplatību,» sacīja Spure.

IeVP priekšniece norādīja, ka Latvija ir viena no Eiropas valstīm, kurās nav problēmu ar pārapdzīvotību.

Patlaban cietumos atrodas 71 persona ar piespriestu mūža ieslodzījumu, no tām 70 ir vīrieši un viena sieviete. Pavisam ieslodzījuma vietās atrodas 255 sievietes.

«Tāpat ieslodzījuma vietās atrodas 13 nepilngadīgas personas, kā arī uz šī gada sākumu – 47 ārvalstnieki, bet pērnā gada laikā 91 persona ir pārņemta no ārvalstīm,» informēja Spure.

Pērnā gada laikā no ieslodzījuma vietām atbrīvotas 1 205 personas. Nosacīti pirms termiņa tika atbrīvotas 106, ar elektronisku uzraudzību – 54 personas, divas personas atbrīvotas smagas saslimšanas dēļ, bet divas tika apžēlotas.

Tāpat 2020.gadā 14 personas tika nodotas Valsts robežsardzei izraidīšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas