Latvijā ievērojami audzis pieprasījums pēc auto līzinga

Viens no ekonomiskās situācijas uzlabošanās radītājiem ir augošais privātais patēriņš, tostarp Latvijas iedzīvotāju pieprasījumā pēc auto līzinga pakalpojumiem. Šogad deviņu mēnešu laikā jaunu auto iegādes līzinga darījumu skaits privātpersonu segmentā valstī kopumā pieaudzis par 31%.

Taču, neskatoties uz to, vidējais autoparka vecums Latvijā turpina pieaugt – 44% no visiem šogad pārdotajiem auto ir bijuši 11 līdz 29 gadus veci, informē SEB banka.

Lai gan kopumā tirgus pieprasījums pēc jauniem, kā arī videi draudzīgiem automobiļiem aug, darījumu skaits jauno automašīnu segmentā joprojām ievērojami atpaliek no darījumu skaita lietoto auto segmentā – ap 12 tūkstošiem darījumu pret gandrīz 37 tūkstošiem attiecīgi. Šī gada deviņu mēnešu laikā SEB līzings finansējis par 81% vairāk privātpersonu auto pirkšanas darījumu nekā pērn. Jaunu videi draudzīgu automašīnu (SEB līzinga noteikums: CO2 izmešu daudzums līdz 110 g/km) darījumu skaits pieaudzis par gandrīz 40%, turpretim lietoto auto segmentā – par vairāk nekā 60%.

«Šogad redzam strauju izaugsmi gan darījumu skaita, gan izsniegtā finansējuma apjoma ziņā – trīs ceturkšņu laikā piešķirtais finansējums ir par 36% lielāks nekā pērn un sastāda gandrīz 83 miljonus eiro. Lielākā finansējuma daļa (ap 73%) piešķirtā automobiļu un vieglā komerctransporta iegādei,» komentē SEB līzinga vadītāja Nellija Kočanova.

Pēc SEB līzinga datiem, populārākais modelis gan jauno, gan lietoto automobiļu segmentā ir Volkswagen Passat. Starp pieprasītākajiem modeļiem jaunu auto segmentā ir arī Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai un Toyota Avensis. Lietoto auto segmentā populārākā izvēle vēl aizvien ir Volvo XC60, Audi A6, Toyota Avensis un Audi A4.

«Klienti rūpīgi izvērtē savas iespējas iegādāties auto par saprātīgu cenu, izvērtējot vajadzības, vēlmes un saistības. Arvien biežāk klienti izvēlas iegādāties lietotas automašīnas no oficiālā dīlera, kurš pirms pārdošanas pārliecinās par automašīnas tehnisko stāvokli. Pēc mūsu datiem, vidējais ar SEB līzinga finansējumu iegādāto mazlietoto auto vecums ir pieci gadi. Tomēr kopumā valstī lielākais darījumu skaits notiek krietni vecāku auto segmentā un Latvijas autoparka vidējais vecums, diemžēl, turpina pieaugt,» norāda Kočanova.

Pēc Latvijas auto asociācijas statistikas datiem, 44% no deviņu mēnešu laikā reģistrētiem darījumiem notika ar 11-29 gadu veciem auto. Otrs pieprasītākais segments – astoņus līdz desmit gadu veci auto: šajā segmentā pirmo trīs ceturkšņu laikā reģistrēti 29% no visiem darījumiem.

Ref: 102.000.102.11108

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas