Latvijā ievieš DNS izmeklējumu pacienta ģenētiskā profila noskaidrošanai

Centrālā laboratorija iedzīvotājiem pieejamo pakalpojumu klāstu drīzumā papildinās ar trim inovatīviem laboratoriskiem izmeklējumiem – ģenētisko testu, neinvazīvo prenatālo un infekciju molekulāro diagnostiku, BNN vēsta veselības aprūpes jomā strādājošais uzņēmums AS Repharm pārstāvji.

Izmeklējumu klāsts tiek papildināts, sadarbojoties ar Amerikas Savienotās Valsts (ASV) medicīniskās diagnostikas kompāniju Pathway Genomics. Ģenētiskā testa analīžu procesā pēc DNS parauga tiks izveidots profils, kas ļaus raksturot pacienta šī brīža ģenētisko stāvokli. Pagaidām Centrālā laboratorija būs vienīgā laboratorija Eiropā, kas sadarbībā ar Pathway Genomics nodrošinās šādus ģenētiskos testus, norāda medicīnas pārstāvji.

Neinvazīvā prenatālā testēšana palīdzēs grūtnieču aprūpē, lai nodrošinātu ārstiem informāciju par iznēsājamā augļa iespējamajām patoloģijām. Savukārt infekciju molekulārā diagnostika būs papildinājums Centrālā laboratorija testēšanas klāstā seksuāli transmisīvo infekciju diagnostikai un nozīmīga pacientiem ar aizdomām par dažādām infekciju slimībām.

Centrālā laboratorija sadarbībā ar pētījumu centru SKDS šī gada pavasarī veiktā iedzīvotāju aptauja liecina, ka katrs desmitais iedzīvotājs sen nav pārbaudījis savu veselību, nododot analīzes, – 11% aptaujāto iedzīvotāju analīzes laboratoriskai pārbaudei nodeva pirms četriem gadiem vai pat senāk. Savukārt 15% no iedzīvotājiem, kas pēdēja gada laikā analīzes ir nodevuši, to darījuši pēc savas iniciatīvas.

Ref:224.000.103.1310

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas