Latvijā infarkts – viena no apdrošināšanas atlīdzībām biežāk pieteiktajām saslimšanām

Sieviete uz ielas.

Infarkts ir viena no biežākajām saslimšanām tūlīt pēc vēža, par kuru ārstēšanu tiek saņemti pieteikumi kritisko saslimšanu apdrošināšanā, liecina apdrošināšanas sabiedrības Ergo dati.

Trešā daļa kompensāciju, kas tiek izmaksātas šajā segmentā, ir saistītas ar infarkta ārstēšanas izdevumu kompensāciju, BNN stāsta uzņēmumā.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati, viens no galvenajiem nāves cēloņiem – 57% gadījumu – Latvijā ir sirds un asinsvadu slimības. Turklāt sirds un asinsvadu slimības ir otrajā vietā pēc pirmreizējās invaliditātes piešķiršanas biežuma.

«Likumsakarīgi, ka pēdējos gados būtiski pieaug arī iedzīvotāju interese par apdrošināšanu kritisko saslimšanu, piemēram, vēža, sirds infarkta, insulta u.c. gadījumā. Jādomā, ka cilvēku bažas par smagu saslimšanu iespējamību un interesi par kritisko slimību apdrošināšanu veicina arī trūkumi valsts veselības aprūpes sistēmā. Līdz ar pieprasījuma pieaugumu arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits kļūst arvien lielāks. Piemēram, 2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, tas pat vairāk nekā trīskāršojies,» situāciju komentē Veselības un dzīvības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā Gints Konrads.

Biežākās saslimšanas, par kuru ārstēšanu Ergo tiek saņemti atlīdzību pieteikumi, ir vēzis un sirds infarkts, attiecīgi – 55% un 30% gadījumu.

«Kritisko saslimšanu apdrošināšana nodrošina vienreizēju kompensācijas izmaksu vai medicīnisko izdevumu apmaksu. Tas ir ļoti labs atbalsts gadījumos, kad uz valsts nodrošināto pakalpojumu ir rinda vai beigušās kvotas, slimnīcā var izmantot individuālo palātu vai nopirkt labākus medikamentus,» skaidro Konrads.

Vidējā līdz šim uzņēmumā klientiem izmaksātā atlīdzību summa kritisko saslimšanu gadījumā ir 1 800 eiro.

Ref:224.000.103.1160

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas