Latvijā izdota autovadītāja apliecība Lielbritānijā derēs līdz tās termiņa beigām

Saskaņā ar starpvalstu vienošanos Latvijā izdotas transportlīdzekļa vadītāja apliecības varēs izmantot Apvienotajā Karalistē līdz to derīguma termiņa beigām, informē Satioksmes ministrijā.

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā nosaka, ka arī Lielbritānijā izdotās transportlīdzekļa vadītāja apliecības ir izmantojamas Latvijā līdz to derīguma termiņa beigām.

Transportlīdzekļu vadītāja apliecība, kas izdota Lielbritānijā, ir izmantojama Latvijā līdz tās derīguma termiņa beigām un ir apmaināma pret Latvijas vadītāja apliecību bez eksāmena kārtošanas. Vienlaikus ir jāatceras, ka Lielbritānijā izdotu transportlīdzekļu vadītāja apliecību varēs apmainīt pret Latvijas vadītāja apliecību, tikai tad, ja persona pastāvīgi dzīvo Latvijā, kā to nosaka Ceļu satiksmes likuma 22.panta 1.daļas 1.punkts.

Latvijā spēkā esošais normatīvais regulējums nosaka, ka transportlīdzekļu vadītājiem, kuri ierodas Latvijā no ārvalstīm un uzturas Latvijā ilgāk par vienu gadu, noteiktā kārtībā ir jāapmaina transportlīdzekļa vadītāja apliecība.

Transportlīdzekļu vadītāja apliecība, kas izdota Latvijā, ir izmantojama Lielbritānijā līdz tās derīguma termiņa beigām, bet ne ilgāk kā līdz 70 gadu sasniegšanai.

Personām, kas plāno Lielbritānijā uzturēties ilgāk par gadu, Latvijā izdotā vadītāja apliecība ir jāapmaina pret Apvienotās Karalistes vadītāja apliecību bez eksāmena kārtošanas.

Minētie nosacījumi attiecas uz visām transportlīdzekļu vadītāja apliecībām, ieskaitot vieglo automobiļu, motociklu, autobusu un kravas automobiļu vadītāja apliecības.

Tādējādi Latvijā izsniegtās autovadītāja apliecības arī turpmāk Apvienotajā Karalistē varēs izmantot, gan īslaicīgi ieceļojot, gan uzturoties pastāvīgi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas