Latvijā iznāk jauna bezmaksas satiksmes drošības spēles aplikācija

Ceļu pie Latvijas bērniem uzsāk Šoferis Ķepainis. Tā ir spēle, kura dod iespēju pilnveidot savas iemaņas un izpratni par satiksmes drošību jaunākās paaudzes satiksmes dalībniekiem, vēsta autokluba LAMB pārstāvji.

Ar aplikāciju iespējams iepazīties viedtālrunī vai planšetdatorā, spēles unikalitāte slēpjas aplikācijas saistībā ar reālo satiksmes plūsmu un iespējamajiem riskiem, par spēles pozitīvajām iezīmēm saka autokluba pārstāvji.

«Bērni to var spēlēt gan mājās, gan citā piemērotā vietā un laikā, tomēr īpaši interesanta tās spēlēšana ir automašīnā brauciena laikā. Ar GPS palīdzību jaunā pasažiera telefonā vai planšetdatorā nonāk informācija par automašīnas braukšanas ātrumu, un, tikko spēkrats pārsniedz atļautā ātruma robežas, spēle signalizē, un bērns var aicināt pie stūres sēdošo tēti vai mammu samazināt ātrumu,» LAMB pārstāvji.

Turpinot, «Ja auto reālajā dzīvē turpina ceļu ar palielinātu ātrumu, bērna spēles laikā virtuālajā vidē notiek satiksmes negadījums – Šoferis Ķepainis avarē. Spēle dod iespēju pašam bērnam dzīvē izprast, kas ir ātruma pārsniegšana un kādas tai var būt sekas, kā arī stiprināt satiksmes drošību uz ceļa, jo vecāki visdrīzāk paklausītu bērna aicinājumam un samazinātu ātrumu.»

Kā būtisku iezīmi autokluba pārstāvji min arī to, ka bērni apgūst ne tikai satiksmes drošības prasības, bet arī uzņēmējdarbības pamatus, jo veiksmīgi un bez starpgadījumiem pabeidzot konkrētu spēles līmeni, Šoferim Ķepainim ir iespēja iegūt jaunu, labāku transporta līdzekli.

Spēle saistoši un izklaidējoši attīsta zināšanas un pieredzi par satiksmes drošības nozīmi ikdienā, kas noderēs turpmākajā dzīvē un radīs pārliecību, ka satiksmes noteikumi ir jāievēro vienmēr, gan ceļā uz skolu vai ārpusklases nodarbībām, gan citās ikdienas gaitās, ar to var iepazīties šeit.

Spēles aplikāciju latviešu valodā ar nosaukumu Šoferis Ķepainis ir iespējams bez maksas lejuplādēt vietnē App store un Google Play.

Pateicoties FIA un Rumāņu autokluba atbalstam, to izstrādāja un jau spēlē bērni Rumānijā, Portugālē, šobrīd uzsāk spēlēt Latvijā, bet drīzumā Šoferis Ķepainis nokļūs pat Austrālijā un citās pasaules valstīs. Spēles aplikācijas pielāgošanu Latvijā atbalstīja LTAB/OCTA, vēsta pārstāvji.

Ref: 225.000.103.967

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas