Latvijā iznāk Krievijā aizliegtās Novoja Gazeta Eiropas izdevums

Latvijas preses tirdzniecības vietās piektdien, 6.maijā, nopērkama avīze Novaja Gazeta Eiropa, kas ir piespiedu emigrācijā esošo Krievijas brīvo žurnālistu veidots izdevums, viņu neatkarīgs skatījums uz notikumiem Ukrainas karā un procesiem Novaja Gazeta bija pēdējais Krievijas prezidenta Vladimira Putina varas aizliegtais neatkarīgais preses izdevums Krievijā.

Izdevums adresēts Latvijas un Igaunijas lasītājiem. Latvijā tas būs pieejams gan latviski, gan krieviski lasošai auditorijai.

«Ja kaut daži, kaut 100 mūsu avīzes eksemplāri nonāks Krievijā, kur tos slepus izlasīs un nodos cits citam, mūsu darbam būs jēga un nozīme.

Esmu pateicīgs, ka Latvija devusi mums iespēju saglabāt profesionālo pašcieņu un turpināt godīgi pildīt žurnālistu pienākumus kara laikā. Es bieži domāju par trīsdesmit gadu seniem notikumiem, kad latvieši spēja nosargāt savu neatkarību no impērijas, kas tagad iznīcina savus kaimiņus. Diemžēl mums, krieviem, neizdevās visu šo gadu laikā uzcelt valsti, kas piederētu mums pašiem un nedraudētu visai pasaulei ar karu. Tomēr esmu laimīgs, ka varu vērsties pie jums, brīviem cilvēkiem, latviešu valodā,» komentē Novaja Gazeta Eiropa galvenais redaktors Kirils Martinovs.

Jāpiebilst, ka Novoja Gazeta galvenais redaktors Dmitrijs Muratovs nupat saņēma Nobela prēmiju, ko nevilcinoties ziedoja Ukrainai.

Lasiet arī: Ukrainas kara 71.diena: Artilērijas uzbrukums Kramatorskai, Krievija ielauzusies Azovstaļ, Mariupoles teātra uzbrukumā bijis vairāk upuru

Laikraksts nāk klajā sadarbībā ar izdevniecību Rīgas Viļņi, un tās galvenais redaktors Ainis Saulītis norāda: «Daudziem tas var būt pārsteigums. Skaitļi ir šokējoši, bet saskaņā ar jaunākajiem pieejamajiem pētījumu datiem vismaz ceturtdaļmiljons Latvijas iedzīvotāju atrodas vietējo krieviski drukāto mediju informatīvās ietekmes zonā. Tur par karu neraksta neko. Izliekas, ka kara Ukrainā nemaz nav. Vadošie Latvijas krievvalodīgie drukātie mediji precīzi piebalso Kremļa propagandas taktikai un ir nostājušies gan pret Latvijas, gan visas saprātīgās cilvēces interesēm. Tas pavisam noteikti ir arī mūsu valsts drošības jautājums. Tāpēc esmu gandarīts par pirmo Latvijā izdoto krievu avīzi, kas sauc lietas īstajos vārdos. To, ko nespēj Latvijas vietējās krievu avīžu redakcijas, viņu vietā profesionāli un pārliecinoši izdara mūsu Krievijas kolēģi no Novaja Gazeta – žurnālisti, kas patlaban strādā trimdā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas