Latvijā izstrādātās pretvēža zāles reģistrē Armēnijā

Armēnijas zāļu uzraudzības regulators ir apstiprinājis Latvijā izstrādātās pretvēža zāles Rigvir, tādējādi vēl vienā valstī ir pieejams Latvijā izstrādātais unikālais medikaments, kas pārstāv veselu onkoloģijas nozari – vēža viroterapiju.

Līdz šim vēža viroterapiju ar Latvijā izstrādātajām vēža zālēm Rigvir ir saņēmuši pacienti no vairāk nekā 50 valstīm, tostarp ASV, Eiropas Savienības, Krievijas un Tuvo Austrumu valstīm. Pacientiem no citām valstīm viroterapija ir pieejama galvenokārt ar medicīnas tūrisma palīdzību. Šobrīd visā pasaulē viroterapija kļūst arvien populārāka un sāk iekarot savu vietu onkoloģijā.

Viroterapija ir unikāla vēža ārstēšanas metode, kurā tiek izmantots īpašs onkolītisks vīruss Rigvir, kurš spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgā audzēja šūnas cilvēka organismā. Viroterapija atzīta par efektīvu, saudzīgu un drošu vēža ārstēšanas metodi, kas uzlabo pacienta dzīvildzi un dzīves kvalitāti. Vīrusu Rigvir sešdesmitajos gados atklāja profesore Aina Muceniece. Kopš 2011. gada tas ir pilnībā kompensēts Latvijas pacientiem ar ādas melanomu. Savukārt 2015.gadā vēža viroterapija tika iekļauta ādas vēža un melanomas ārstēšanas klīniskajās vadlīnijās.

«Es atceros, kā mana vecāmāte, zinātniece Aina Muceniece no visas sirds vēlējās palīdzēt slimajiem cilvēkiem, kā nereti pati sevi nostādīja otrā vietā aiz citu cilvēku ciešanām un zinātnes attīstības, tāpēc varu teikt, ka šobrīd viņa būtu patiesi gandarīta, redzot kā Rigvir jeb Rīgas vīruss kļūst pasaulē aizvien pieejamāks ar vēzi sirgstošajiem. Zāļu reģistrācija ir ilgs un komplicēts process, kura laikā valsts zāļu uzraudzības institūcijas rūpīgi izvērtē visus zāļu drošības un efektivitātes aspektus, tāpēc esmu gandarīts, ka Armēnijas reģistrācijas procedūra ir noslēgusies, un Armēnijas vēža pacienti varēs saņemt saudzīgo un efektīvo Rigvir terapiju,» komentē Rigvir holdinga valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš.

Ref: 102.000.102.12653

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. un ko Latvija tādas lietas nevar vai nemāk darīt – Armēnijas cilvēki to varēs saņemt – jautājums -tas Latvijas iedzīvoā’jiem nav paredzēts , kas notiek tai manā mīļā Latvijā ? atbildi laikam zinām visi !!!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas